منو1
Untitled

1398/10/24 سه‌شنبه به ریاست فرماندار شهرستان؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کازرون برگزار شد ششمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهر کازرون با حضور اعضای انجمن در سالن اجتماعات فرمانداری کازرون برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کازرون، روز دوشنبه 23 دی ماه جاری، ششمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهر کازرون با حضور اعضای انجمن در سالن اجتماعات فرمانداری کازرون برگزار شد.

برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع در دهه فجر توسط کتابداران با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان، اعلام فراخوان نسبت به تهیه بانک اطلاعات نویسندگان، جمع آوری آثار نویسندگان کازرونی، معرفی  هفتگی یکی از آثار نویسندگان کازرونی در هفته نامه های محلی شهرستان، ملزم نمودن نویسندگان بومی شهرستان توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تا قبل از رونمایی از کتب خود حداقل 3 نسخه از اثر خود را به اداره کتابخانه ها، جهت ثبت در کتابخانه ها اهدا نمایند، رونمایی از 7 کتاب صدیقه نبوی نویسنده کازرونی توسط اداره کتابخانه های عمومی کازرون، برگزاری نمایشگاه کتاب فجر همزمان با دهه فجر توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری اداره کتابخانه های عمومی و اداره آموزش و پرورش شهرستان در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی، از مصوبات این جلسه بود.

در ابتدا؛ ندا زنگنه کازرونی نژاد رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بعد از بیان نتایج مصوبات جلسه قبلی، گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان در دو ماه آبان و آذر 98 ارائه نمود، و ضمن تقدیر و تشکر از رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان در خصوص همکاری و تعامل ویژه ای که در هفته کتاب در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و ترویجی و تبلیغ عضویت در کتابخانه ها داشتند،  دستور کار جلسه را به شرح ذیل عنوان کرد:

 • برنامه ریزی برنامه های ترویج کتابخوانی همزمان با دهه فجر
 • واسپاری کتب نویسندگان کازرونی به کتابخانه های عمومی قبل از رونمایی
 • افزایش منابع کتابخانه ها
  سپس داریوش دهقان، فرماندار برگزیده استانی در هفته کتاب  سال 1398، ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) و شهادت سردار سلیمانی، در خصوص نمایشگاه کتاب دهه فجر پیشنهاد کرد، برپایی این نمایشگاه با همکاری اداره آموزش و پرورش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه ریزی شود و مدت زمان آن منحصر به 10 روز  ایام فجر نشود تا علاوه بر عموم مردم، تمامی ارگان ها و سازمان ها بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. دهقان همچنین پیشنهاد کرد در ادارات مختلف شهرستان قفسه های کتاب جهت مراجعین و ارباب رجوع قرار داده شود.
   
  در ادامه، امیرحسین جمشیدی رئیس اداره آموزش و پرورش، ضمن بیان این نکته که در هفته پژوهش اداره آموزش و پرورش کازرون اقدام به رونمایی 21 عنوان کتاب نویسندگان کازرونی نموده است، قول مساعد داد که پیگیری های لازم جهت واسپاری و اهدای کتب رونمایی شده به اداره کتابخانه های عمومی شهرستان را خواهد داشت و از این پس برنامه های رونمایی خود را با همکاری اداره کتابخانه های عمومی و اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان انجام خواهد داد.
   جمشید روحانی کتابدار پیشکسوت و عضو حقیقی انجمن، نیز پیشنهاد داد از تمامی نویسندگان کازرونی در قید حیات، دعوت به عمل آید تا ضمن گفتگو و تبادل نظر و ایجاد بانک اطلاعاتی نویسندگان بومی شهرستان، کتاب های خود را جهت ایجاد پایگاهی جامع از منابع بومی به اداره کتابخانه های عمومی اهدا کنند.
  این پیشنهاد به تصویب فرماندار رسید و مصوب شد طی فراخوانی در اسفندماه جلسه ای با حضور حداکثری نویسندگان بومی شهرستان تشکیل شود.
  در پایان از طرف انجمن کتابخانه های عمومی کازرون از اعضای حقیقی و حقوقی انجمن به دلیل حضور فعال در جلسات انجمن کتابخانه ها با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد.
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 34