منو1
Untitled1398/10/30 دوشنبه در هفته آخر دی؛ فرزندان عشایر هم از خدمات کتابخانه های فیروزآباد بهره بردند کتابخانه سروش فیروزآباد و کتابخانه شهید جابر قربانی میمند، برنامه های نشست کتابخوان، قصه گویی، ایستگاه خلاقیت و ... برگزار کردند.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزآباد، دو کتابخانه ی سروش و شهید جابر قربانی برای گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی فعالیت های متنوعی انجام دادند.

روز شنبه 21 دی ماه نشست کتابخوان مدرسه ای با همکاری دبستان حضرت خدیجه (س) برگزار شد. در این نشست فاطمه زارعی کتابدار کتابخانه سروش ضمن بیان فواید مطالعه و کتابخوانی کتاب «پرواز با پاراموتور را دوست دارم» را معرفی کرد . سپس مریم اسفندیاری کتاب «شبح معلم» ، طناز خواجه کتاب های «از تابستان تا تابستان» و «پلنگان هم میمیرند»، فاطمه خسروی کتاب «اشتیاق یخی» و مهسا کوهستانی کتاب «موبی دیک» را معرفی کردند.

روز یکشنبه 22 دی ماه برنامه ی چگونه انشا بنویسم؟ با همکاری دبستان حضرت نرجس برگزار شد. در این برنامه کتابدار کتابخانه سروش با حضور در کلاس سوم این دبستان چگونگی نوشتن یک انشای زیبا را به دانش آموزان آموزش داد و تاکید کرد که اولین راه برای نوشتن متون زیبا خواندن کتاب های بسیار و متناسب است.

روز دوشنبه 23 دی ماه برنامه ی قصه گویی در پیش دبستانی سما برگزار شد. در این برنامه کتابدار کتابخانه سروش کتاب «اردک و غاز به سفر میروند» را به صورت قصه گویی برای کودکان این مرکز بیان کرد.

روز سه شنبه 24 دی ماه برنامه ی ایستگاه خلاقیت با همکاری دبستان حضرت زینب(س) برگزار شد. در این برنامه کتابدار کتابخانه سروش با حضور در این مدرسه با همراهی دانش آموزان کلاس پنجم به ساخت دست سازهای سفالی پرداختند  و کتاب «کبوتر خاکی» از طاهره نیازمند را به صورت قصه گویی بیان کرد.

روز یکشنبه 22 دی در کتابخانه شهید جابر قربانی کارگاه آزمایش های علمی برگزار شد. ابتدا سلیمه موذن کتابدار کتابخانه درباره میکروسکوپ و انواع آن توضیحاتی ارائه داد و بچه ها ضمن آشنایی با میکروسکوپ، سلول های پیاز و نوعی کپک را در زیر میکروسکوپ مشاهده کردند.

روز چهارشنبه 25 دی با همکاری مدرسه ابتدایی شهید احمدی نشست کتابخوان مدرسه ای در مقطع سوم ابتدایی برگزار شد. در این نشست ابتدا کتابدار کتابخانه سلیمه موذن ضمن معرفی کتابخانه های شهر میمند دانش آموزان را به حضور در کتابخانه دعوت کرد و سپس کتاب «درباره دایناسورها» از کلر لولین را به بچه ها معرفی کرد. در ادامه محمد حسینی نژاد کتاب «کلیله و دمنه»، علی اصغر راستی کتاب «چون خورشید» از محمدرضا یوسفی، امیر محمد رستمی کتاب «رستم و سهراب» ، حسین کرمی کتاب «زیبای خفته» از برادران گریم و غلامحسین صناعی کتاب «روباه و لک لک» به نویسندگی حمید عاملی را به دوستان خود معرفی کردند.

روز پنجشنبه 26 دی ماه رقیه عشقی رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزآباد با حضور در منطقه ی عشایرنشین، ضمن اهدای کتاب قصه به بچه های عشایر، به قصه گویی برای آن ها پرداخت.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 30