منو1
Untitled1398/11/6 يكشنبه در پی ارسال نامه توسط کودکان عشایر فارس به اهالی قلم ؛ نویسندگان کودک و نوجوان کشور به کودکان جایدشت کتاب هدیه کردند با تشکیل پویش «اهدای کتاب به کودکان عشایر» توسط کتابخانه عمومی ابا عبدالله الحسین(ع) ، نویسندگان کودک و نوجوان کشوری 400 جلد کتاب به کتابخانه روستای جایدشت هدیه کردند.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزآباد؛ محمدحسین بهرامی کتابدار کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین(ع) روستای جایدشت فیروزآباد با اشاره به برگزاری پویش «اهدای کتاب به کودکان عشایر» عنوان کرد: این طرح از ابتدای امسال آغاز شد و در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شد.

او افزود: در این کمپین تاکنون ایده های بسیاری اجرا شده است که از جمله آن  ها ارسال نامه های درخواست کتاب از طرف کتابخانه و اعضای کودک به نویسندگان، انتشارات کودک و نوجوان و موسسه های فرهنگی کشور بوده است.

بهرامی با تصریح اینکه در پی ارسال نامه های این کمپین حدود 400 جلد کتاب به کتابخانه عمومی اباعدالله الحسین(ع) اهدا شده است، افزود: آثار نویسندگانی همچون آتوساصالحی، مریم معتمدی، مهدی معینی، مژگان کلهر، فرزانه زنگیان و سیدنوید سیدعلی اکبر و نویسندگان عشایری از جمله عوض الله صفری کشکولی، همچنین کتاب های موسسه فرهنگی هنری حسینیه ارشاد تهران و نشر افق تاکنون به این کتابخانه اهدا شده است که کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین(ع) روستای جایدشت نیز با هدف تشکر از اهداکنندگان نمایشگاه کتاب های اهدایی را برپا کرد.

مسئول کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین(ع) جایدشت با اشاره به اینکه نویسندگان و انتشارات کشوری از این طرح بسیار  استقبال کردند افزود: در مدت نمایشگاه و آغاز این کمپین با حمایت مالی خیر نیک اندیش در حدود 200  جلد کتاب مرجع و پرطرفدار حوزه کودک و نوجوان به مبلغ هشت میلیون ریال برای کتابخانه خریداری شد. همچنین اغلب نویسندگان و انتشارات نیز با دریافت نامه درخواست از سوی کتابخانه و کودکان عشایر، با ارسال کتاب به این درخواست ها پاسخ دادند.

بهرامی با اشاره به اینکه ابن پویش ادامه دارد؛ خاطرنشان کرد: این طرح با هدف ارتباط نویسندگان و موسسات فرهنگی با کتابخانه و غنی سازی منابع کتابخانه ها انجام شد و نقطه قوت آن مشارکت کودکان در ترویج و تبلیغ کمپین و دریافت کتاب است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 39