منو1
Untitled

1398/11/13 يكشنبه به ریاست فرماندار؛ انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اقلید تشکیل جلسه داد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اقلید با حضور فرماندار، اعضای انجمن و مسئولین کتابخانه های عمومی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اقلید، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اقلید با حضور فرماندار، اعضای انجمن و مسئولین کتابخانه های عمومی یکشنبه 29 دی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد. 

اعلام برنامه های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی در دهه مبارک فجر، بررسی و پیگیری احداث کتابخانه جهت روستاهای با جمعیت بالا و فاقد کتابخانه و راهکارهای مناسب جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی از مصوبات این جلسه بود. 

خلیل بزرگی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان با اشاره به اینکه برنامه ریزی در شهرستان در حوزه کتاب و کتابخوانی باید بر اساس ظرفیت های آن انجام شود گفت: پتانسیل ها باید شناسایی و به نهاد کتابخانه ها معرفی شود، تا با بهره گیری از این ظرفیت ها برنامه ریزی لازم جهت ارتقاء جایگاه شهرستان اقلید در حوزه کتاب و کتابخوانی انجام شود.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر برگزاری فعالیت های فرهنگی مانند معرفی کتاب و مسابقات کتابخوانی و نقش آن در ارتقای دانش و بینش مخاطبان گفت : می توان بسیاری از موارد فرهنگی و دینی را از طریق این گونه برنامه ها به جامعه منتقل و سطح مطالعه جامعه را بالا برد.

در ادامه صدیقه شریفی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اقلید، ضمن  ارائه گزارشی در خصوص فعالیت های کتابخانه های عمومی شهرستان اقلید عنوان کرد: 156 برنامه فرهنگی، ترویجی و کتابخوانی در هفته کتاب در کتابخانه های سطح شهرستان انجام شد. او با اشاره به اینکه 63 برنامه فرهنگی و ترویجی در کتابخانه ها در ایام دهه مبارک فجر پیش بینی و برنامه ریزی شده است، به بیان مسائل و مشکلات این حوزه پرداخت.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 27