منو1
Untitled

1398/11/13 يكشنبه بررسی زیرساخت های فرهنگی در شهرستان سپیدان؛ دو جلسه انجمن کتابخانه های عمومی در شهرستان سپیدان برگزار شد نشست انجمن شهرستان سپیدان به ریاست فرماندار و جلسه انجمن بخش هماشهر با حضور بخشدار هماشهر در آغاز بهمن ماه برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سپیدان، دهمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سپیدان به ریاست جواد جمالی جهرمی، فرماندار سپیدان روز دوشنبه 30 دی ماه با دستورکارهای ارائه گزارش فعالیت های فرهنگی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، بررسی و برنامه ریزی برنامه های دهه مبارک فجر و پیگیری جذب منابع در کتابخانه های عمومی با اجرای پویش اهدای کتاب، اهدای آگاهی  برگزار شد.

جواد جمالی جهرمی، فرماندار سپیدان در این دیدار ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر، به ضرورت اجرای برنامه های فرهنگی در این ایام اشاره کرد و گفت: لازم است که نمایشگاه کتاب دهه فجر با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه ریزی شود و مدت زمان آن منحصر به 10 روز  ایام فجر نشود تا علاوه بر عموم مردم، تمامی ارگان ها و سازمان ها بتوانند از این فرصت استفاده نمایند.  

وی  همچنین پیشنهاد کرد در ادارات مختلف شهرستان قفسه های کتاب جهت مراجعین و ارباب رجوع قرار گیرد.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سپیدان ادامه داد: نواختن زنگ انقلاب در مدارس سپیدان، اعلام برنامه های اجرایی و پروژه های قابل افتتاح در شهرستان، تأکید بر اطلاع رسانی مناسب و فضاسازی شهرها، روستاها، ادارات و بازار، همکاری و هماهنگی دستگاه ها بر اجرای برنامه های اثرگذار و مردمی در ایام الله دهه فجر و اطلاع رسانی باید پررنگ تر از سال های قبل مورد توجه قرار گیرد.

سهیلا مولایی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در این دیدار ضمن بیان نتایج مصوبات جلسه قبلی، گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان در دو ماه آبان و آذر 98 ارائه نمود.

مولایی همچنین بیان کرد: کتابخانه عمومی شهرستان به مناسبت ایام الله دهه فجر برنامه های ویژه فرهنگی را برنامه ریزی و اجرا خواهد کرد.

برگزاری برنامه نذر کتاب جهت تأمین منابع کمک درسی و کودک در قالب پویش«اهدا کتاب اهدا آگاهی» در سطح شهرستان و برنامه های فرهنگی متنوع در دهه فجر توسط همچون  نشست های کتابخوان به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور  بانوان و نشست ویژه کودکان ونوجوانان ، حضور در مدارس و معرفی کتابهای دهه فجر، برگزاری نمایشگاه کتاب  در کتابخانه عمومی به مناسبت دهه فجر با عنوان لحظه های انقلاب، و معرفی شهدای بهمن 1357  جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان و...از مصوبات این جلسه بود.

در همین راستا جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش هماشهر نیز 6بهمن، به ریاست بخشدار هماشهر تشکیل شد.

سهیلا مولایی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سپیدان در این نشست از تلاش های شهرداری هماشهر در راستای پیگیری احداث کتابخانه عمومی در هماشهر قدردانی کرد. او همچنین به بیان نتایج مصوبات جلسه قبلی و گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان در دو ماه آبان و آذر 98 پرداخت.

امکان راه اندازی کتابخانه عمومی در بخشی از ساختمان بخشداری هماشهر به صورت موقت تا تکمیل پروژه کتابخانه این شهر در صورت تأیید مکان و برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع در دهه فجر توسط کتابداران از جمله برگزاری مسابقه نقاشی و انشانویسی با موضوع انقلاب  در مدارس هماشهر ، برگزاری مسابقه الکترونیکی «کتاب مختصر امر به معروف و نهی از منکر»، دیدار با خانواده شهدا، به صدا در آوردن زنگ انقلاب در دبیرستان زینبیه، غبارروبی گلزار شهدای هماشهر،  برنامه طرح «اهدا کتاب اهدا آگاهی»، برپایی نمایشگاه کتاب فجر و...  از مواردی بود که در این دیدار به تصویب رسید.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]