منو1
Untitled


1398/11/15 سه‌شنبه برای نسل‌هایی که آن دوران را ندیدند؛ قصه‌های انقلاب در جهرم روایت شد با تاکید بر ضرورت تبیین ابعاد مختلف انقلاب، کتابخانه‌های عمومی جهرم جلسات قصه‌گویی ویژه کودکان برگزار می‌کنند.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان جهرم، کتابخانه های عمومی شهرستان با تأکید بر ضرورت تبیین ابعاد مختلف انقلاب برای نسلهایی که آن دوران را درک نکردهاند، جلسات قصهگویی ویژه کودکان در سطح شهرستان با محوریت قصص انقلابی برگزار میکند و تلاش میشود برای تعمیق بیشتر مفاهیم انقلابی از ظرفیت شاهدان عینی وقایع انقلاب برای روایتگری استفاده شود.

به روایت سمیه بافقی کتابدار بخش کودک کتابخانه میرزا نصیر جهرمی اعضای کودک این کتابخانه در اولین روز دهه فجر به قصه های انقلابی مادران خود گوش سپردند. در همین راستا، کودکان ناشنوا و کم شنوای مدرسه جابری و مدرسه استثنایی توحید هم از قصه های انقلابی بی بهره نماندند. معصومه جعفری مسئول کتابخانه دوزه برای کودکان مهد کودک شبنم قصه «بچه ها و ادب امام» را گفت.

الهام رنجبر مسئول کتابخانه فاطمه‌الزهرا(س) وقایع انقلاب را برای کودکان روایت گری کرد. سمانه رستمی مسئول کتابخانه عمومی شهدای باباعرب روستای علویه بخش کردیان با کودکان روستا و عشایر اطراف محفل قصه‌گویی انقلاب برپا کردند. طاهره رجبی مسئول کتابخانه عمومی امام صادق(ع) شهر قطب آباد برای کودکان قصه گفت و حیدر بصیری مسئول کتابخانه عمومی علی‌بن‌موسی الرضا(ع) شهر خاوران با حضور در مهد کودک و مدارس شهر خاوران و روستاهای جلیل آباد و جرگ زنگ انقلاب را به صدا درآورد و دانش آموزان را با انقلاب و دستاوردهای آن آشنا کرد.

این سلسله کلاس‌های قصه‌گویی در دیگر کتابخانه‌های شهرستان نیز برگزار می‌شود.
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 18