منو1
Untitled

1398/11/16 چهارشنبه با هدف همکاری بیشتر؛ کتابداران با شهردار جدید کازرون دیدار کردند شهردار کازرون در دیدار با کتابداران کتابخانه های عمومی این شهر ضمن تاکید بر همکاری بیشتر عنوان کرد: کتابخانه‌های عمومی به عنوان یکی از نهادهای فرهنگی، نقش مهمی را در آموزش شهروندی ایفا می کنند.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کازرون، ندا زنگنه کازرونی‌نژاد رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کازرون به همراه تعدادی از کتابداران این شهر با محمدامین مهرورز شهردار جدید کازرون و رضا آذین‌فر رئیس شورای اسلامی شهر کازرون دیدار و گفتگو کردند.

شهردار کازرون در ابتدای این نشست اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مهم مدیریت شهری ارتقای سطح فرهنگ شهروندی است، تشویق شهروندان به سمت کتاب و کتابخوانی سبب قانون مداری، بصیرت و آگاهی شهروندان می‌شود.

محمدامین مهرورز  کتابخانه‌های عمومی را یکی از نهادهای مهم فرهنگی دانست و گفت: کتابخانه‌ها می‌توانند با در اختیار گذاشتن بسته‌های آموزشی به مراجعه‌کنندگان نقش مهمی در آموزش اصول شهروندی ایفا کنند.

مهرورز به پرداخت سهم نیم‌درصدی کتابخانه‌ها اشاره کرد و گفت: شهرداری کازرون نسبت به پرداخت سهم نیم‌درصدی کتابخانه‌های عمومی متعهد است و تا حد امکان سعی می شود که به موقع پرداخت شود، این اعتبار به توسعه زیرساخت های فرهنگی شهر منجر می شود.

وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم با توجه به اینکه این پول از عوائد پرداختی شهروندان کازرون می‌باشد در خود شهر کازرون هزینه شود.

در ادامه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کازرون عنوان کرد: خوشبختانه همکاری و تعامل خوبی بین شهرداری و اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان وجود دارد.

ندا زنگنه  خواستار نگاه ویژه شهرداری به کتابخانه‌های عمومی شد و گفت: اگر در جامعه به کتاب و کتابخوانی و مقوله فرهنگ توجه شود آن موقع شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشرفت در همه سطوح خواهیم بود که البته این امر نیازمند همکاری و هم‌فکری همه دستگاه‌ها می‌باشد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 27