منو1
Untitled
نشست سیر مطالعاتی

نشست سیر مطالعاتی

نشست سیر مطالعاتی
1397/7/14 شنبه گردهمایی دوستداران کتاب در سروستان؛ نشست های مطالعاتی در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی برگزار شد مسئول کتابخانه عمومی علامه طباطبایی شهرستان سروستان از برگزاری سلسله نشست های مطالعاتی موضوعی و شاهنامه خوانی در این کتابخانه خبر داد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی سروستان، راحله شبان مسئول کتابخانه عمومی علامه طباطبایی در این خصوص گفت: سلسله نشست های مطالعاتی در سروستان به میزبانی کتابخانه عمومی علامه طباطبایی روزهای سه شنبه و به منظور معرفی کتاب و تبادل نظر درباره موضوع نشست ها در این کتابخانه برگزار می شود.

وی با تصریح اینکه در دو هفته گذشته سلسله نشست های مطالعاتی این کتابخانه، به بررسی آثار شهید مطهری اختصاص داشته ایست، افزود: در نشست مطالعاتی که سه شنبه سوم مهر با حضور اعضای فعال کتابخانه برگزار شد کتاب «جاذبه و دافعه علی(ع)» به صورت ویژه بررسی شد. این کتاب حاصل جمع آوری سخنرانی های شهید مطهری است که در سه بخش تنظیم شده است. بخش اول کتاب به صورت کلی به بیان موضوع جاذبه و دافعه می پردازد. در بخش دوم و سوم به شخصیت حضرت علی (ع) و نمونه های جاذبه و دافعه این امام بزرگوار و رهبر جهان تشیع پرداخته شده است.

شبان اضافه کرد: در نشست دیگری که صبح روز سه شنبه ده مهر ماه برپا شد، کتاب «حماسه حسینی» دیگر اثر شهید مطهری  بررسی  و معرفی شد. بخش های مختلف کتاب و قدرت و دقت نویسنده در موشکافی حماسه امام حسین(ع)، تأثیرگذاری این کتاب در زمان انتشار در روشنگری جامعه، علت و ریشه قیام عاشورا، تأثیر این قیام در جامعه امروز، ضرورت زنده نگه داشتن و گرامیداشت این ایام، چگونگی عزاداری برای امام حسین، شرایط مبلغان و... از جمله مباحثی است که درباره این کتاب مطرح شد.

مسئول کتابخانه عمومی علامه طباطبایی سروستان همچنین از برگزاری نشست های شاهنامه خوانی در این کتابخانه خبر داد و گفت: چهارشنبه های هر هفته کتابخانه عمومی علامه طباطبایی سروستان میزبان جمعی از کتابدوستان، شاعران و دبیران علاقمند به شاهنامه است که به خوانش شاهنامه و بازگویی داستان ها و حکایت های پهلوانی ایرانیان می پردازند. در این برنامه که با همکاری اساتید ادبیات شهرستان برگزار می شود هر جلسه بخشی از شاهنامه خوانده می شود و به زیبایی های ادبی، نمودهای تاریخی و جغرافیایی آن اشاره می شود .

شبان با بیان اینکه این برنامه با استقبال خوبی از سوی جوانان و نوجوانان روبه رو شده است، خاطرنشان کرد: نشست های شاهنامه خوانی کتابخانه علامه طباطبایی از اواخر مردادماه در کتابخانه کلید خورد و تا کنون هفت جلسه از این برنامه برگزار شده است. پیش از این نیز در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی یک دوره سه ماه جلسات شاهنامه خوانی همراه با نمایش خلاق برای گروه سنی نوجوانان برگزار شده است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 497