منو1
Untitled
روز جهانی کودک
1397/7/16 دوشنبه کودکانه های شاد با یار مهربان؛ کتابخانه های عمومی شیراز میزبان برنامه های روز جهانی کودک می شوند در هفته ملی کودک (14 تا 20مهرماه) برنامه های متنوع و جذابی برای کودکان در کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز اجرا خواهد شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز با بیان این خبر عنوان کرد: برنامه ریزی برای کودکان به عنوان سرمایه های اجتماعی و آینده سازان کشور باید همراه با آموزش های لازم مهارت های زندگی باشد که خانواده ها نیز باید آگاهی های لازم در این باره را کسب نمایند.

فاطمه صفری راد حضور نویسندگان کودک در کتابخانه های عمومی و برپایی نشست های قصه گویی را از جمله برنامه های کتابخانه های عمومی شیراز در این هفته دانست و افزود: قصه گویی، نشست کتابخوان کودک، اجرای تئاتر عروسکی، برگزاری کارگاه های آموزشی برای مادران، شعرخوانی، مسابقه، بازدید و اهدای کتاب و قصه گویی برای کودکان بیمارستان امیر، اجرای برنامه های متنوع و جذاب در مجتمع نابینایان شوریده شیرازی، قصه گویی و اجرای برنامه های شاد در مدارس بخشی از دیگر برنامه هایی است که در هفته ملی کودک و به ویژه روز جهانی کودک(دوشنبه 16 مهرماه) در شهرستان شیراز برگزار خواهد شد.

وی  اجرای برنامه های خلاقانه و مستمر در بخش کودک را برای جذب اعضای کودک به کتابخانه ها پراهمیت دانست و ابراز امیدواری کرد که باتوجه به تجهیز همه کتابخانه های کودک و نوجوان به منابع برتر و بازیهای فکری و اجرای برنامه های جذاب، زمینه حضور بیشتر کودکان در کتابخانه های عمومی فراهم شود.

در همین راستا محبوبه خراسانی نسب، مسئول کتابخانه عمومی کودکان یار مهربان شیراز نیز از برگزاری جشن قرآن با حضور دانش آموز دختر همزمان با روز جهانی کودک خبر داد.

وی در این خصوص گفت: همزمان با هفته جهانی کودک از 14 الی 20 مهر کتابخانه کودکان یار مهربان در دو شیفت میزبان کودکان خواهد بود. نشست های قصه گویی، کتابخوانی، نشست کتابخوان، شعرخوانی، کاردستی خلاقانه، اوریگامی، مسابقات متنوع، گلستان خوانی، پازل، پخش انیمیشن و ... از جمله برنامه های این هفته کتابخانه عمومی کودکان یار مهربان است.

خراسانی نسب برگزاری جشن قرآن دانش آموزان در کتابخانه را مهم ترین برنامه این هفته دانست و گفت: در این نشست  که دوشنبه 16 مهرماه برگزار می شود، 140 دانش آموز کلاس اول دبستان در کتابخانه برنامه های قرآنی را  جشن بگیرند. معرفی مجموعه کتاب های دوست من قرآن ویژه نوآموزان، مسابقه و اهدای کتاب و شعر خوانی و قصه گویی قرآنی از جمله برنامه های این نشست است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 523