منو1
Untitled
برنامه هفته کتاب جهرم

برنامه هفته کتاب جهرم

برنامه هفته کتاب جهرم

برنامه هفته کتاب جهرم

برنامه هفته کتاب جهرم

برنامه هفته کتاب جهرم

برنامه هفته کتاب جهرم

برنامه هفته کتاب جهرم

برنامه هفته کتاب جهرم

برنامه هفته کتاب جهرم
1397/9/12 دوشنبه حال خوش خواندن در جهرم پیچید؛ برگزاری ویژه برنامه های گرامیداشت هفته کتاب در شهرستان جهرم کتابخانه های عمومی شهرستان جهرم در هفته کتاب با میزبانی برنامه های گوناگون، حال خوش خواندن را برای اعضا تداعی کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، کتابخانه های عمومی شهرستان جهرم در ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار با برگزاری ویژه برنامه های متعدد میزبان علاقه مندان بودند تا در سرمای پاییزی گرمی کتاب و کتابخوانی را به علاقه مندان عرضه کنند.

 

کتابخانه های عمومی بوم نقاشی کودکان

برپایی کارگاه های مختلف کاردستی و روزنامه دیواری و طراحی پوستر مناسب هفته کتاب در نه کتابخانه شهرستان به طور همزمان از برنامه های کتابخانه های عمومی جهرم در هفته کتاب بود.

بخش کودک کتابخانه های عمومی شهرستان جهرم در هفته کتاب، بوم نقاشی کودکان با موضوع کتاب و کتابخوانی شد تا کودکان افکار خود را بر این بوم پیاده کنند.

همچنین در ادامه ویژه برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی مدارس جهرم میزبان سلسله نشست های کتابخوان بود که در این ایام پنج نشست کتابخوان در مدارس این شهرستان برگزار شد.

 

شیرینی هفته کتاب با گوش دادن به قصه ها

کتابداران شهرستان جهرم هر هفته برنامه های متفاوت قصه گویی های خلاق را در کتابخانه های این شهرستان اجرا می کنند، این برنامه در هفته کتاب نیز با شور و حال بیشتری این اتفاق افتاد. اجرای قصه گویی همراه با نمایش عروسکی که اجرا کنندگان آن در کتابخانه میرزا نصیر جهرمی خود کودکان عضو کتابخانه بودند بر نشاط برنامه افزوده بود. نمایش خلاقانه قصه گویی همراه با موسیقی شاد در کتابخانه شهدای علویه، قصه خوانی در کتابخانه شفق دوزه، قصه سازی در کتابخانه امام صادق(ع) قطب آباد و قصه گویی همراه با اجرای مسابقه در کتابخانه شهدای طاحونه و علی ابن موسی الرضا (ع) از جمله برنامه های قصه گویی هفته کتاب در شهرستان جهرم بود.

  

قصه گویی در کنار درختان پارک

کودکان عضو کتابخانه میرزا نصیر جهرمی همچنین با در دست گرفتن پلاکارد و پوستر هایی کتابخوانی،  مسیر کتابخانه تا پارک را راهپیمایی کرده و شهروندان را  به همراهی در حال خوش قصه گویی تشویق کردند. در مراسم با استقبال گرم مردم و بچه های شهر همراه شد و سمیه بافقی کتابدار بخش کودک کتابخانه، حال خوش خواندن را با  قصه کتاب های شلخته و معرفی کتاب وقتی به کتابخانه می رویم و سار کوچولو نمی تواند پرواز کند به اشتراک گذاشت.

 

توقف کاروان قصه گویی جهرم در  بیمارستان

در آخرین روز از هفته کتاب و کتابخوانی کتابدار بخش کودک کتابخانه میرزا نصیر جهرمی حال خوش خواندن را با کودکان بخش اطفال بیمارستان مطهری تقسیم کرد. وی در این باره گفت هدف از انجام این کار افزایش توانایی در مواجهه با مشکلات و بیماریها و افزایش خلاقیت و قدرت تخیل کودکان است  این کار همچنین باعث افزایش مهارتهای شنیداری و توان برقراری ارتباط با دیگران نیز می شود.

 

دست هایی که حال خوش خواندن را منتقل می کنند

در هفته کتاب مدرسه ناشنوایان و کم شنوایان جهرم خواستار همراهی با کاروان قصه شدند و طی دعوتنامه ای از کتابخانه میرزا نصیر جهرمی خواستند تا با قصه گویی در مدرسه، آنها را با حال خوش خواندن آشنا کند. علاوه بر این در دیداری دیگر سمیه بافقی کتابدار کودک کتابخانه میرزا نصیر جهرمی طی مراسم قصه گویی ای ویژه افراد کم شنوا، به کودکان در درس آوا شناسی کمک کرد. در این مراسم که به درخواست مربیان مدرسه مخصوص ناشنوایان جهرم برگزار گردید کتابدار از آوا های خاصی در قصه گویی استفاده کرد.

 

کودکانی که برای مادرانشان قصه گفتند

کتابخانه علی ابن موسی الرضا (ع) میزبان والدینی بود که به تماشای قصه گویی کودکانشان آمده بودند. ایلیا بستانی، محمد چراغی، امیرمحمد دهقانیان، فاطمه امیرزاده و مائده امیری قصه گویان کوچک محفل گرم پدران و مادران خاورانی بودند.

 

پرواز بادکنک ها بر فراز آسمان دانایی

اعضای کتابخانه شهدای علویه نیز به مناسبت هفته کتاب بادکنک هایی با شعار حال خوش خواندن را در آسمان دانایی روستای علویه به پرواز درآوردند. در این مراسم شاد و انرژی بخش علاوه بر پرواز بادکنک ها بچه وقتشان را با بازی و شادی و مسابقه و قصه گویی پر کردند.

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 465