منو1
Untitled

1397/10/3 دوشنبه به همت کتابخانه عمومی محمدرسول الله(ص) صورت گرفت؛ میزبانی شهر خرامه از دو نشست کتابخوان در آذرماه کتابخانه عمومی محمد رسول الله (ص) در آذرماه دو نشست کتابخوان را با معرفی ده کتاب برگزار کرد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرامه، در اولین گام نشست کتاب‌خوان آذر ماه کتابخانه عمومی محمدرسول الله(ص) با معرفی پنج کتاب و با حضور کتابداران و بانوان علاقه‌مند به کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

لیلا خادمیان، مسئول کتابخانه عمومی محمد رسول الله (ص) در ابتدای این دیدار کتاب «دعبل و زلفا» نوشته مظفر سالاری را معرفی کرد و گفت: این کتاب ماجرای عشقی اثرگذار است که سرگذشت «دعبل خزاعی» شاعر معروف اهل بیت علیهم‌السلام را روایت می کند.

کتاب «آخرین فرستاده» نوشته رضا رهگذر دومین کتاب ارائه شده در این نشست بود که توسط زهره هنرمندی معرفی شد. هنرمندی در ابتدا به بیان مشخصات کتاب پرداخت و گفت: این کتاب، زندگینامه داستانی رسول گرامی اسلام (ص) است که شامل بخش‌های مختلف از جمله زندگینامه داستانی، سالشمار زندگی و چهل سخن از پیامبر است.

زهرا حسینی سومین کتابخوان این نشست بود که از کتاب «راه طولانی» نوشته تکین حمزه لو گفت و خاطرنشان کرد: این کتاب ضمن بیان یک داستان عاشقانه به بیان زندگی افرادی که درگیر جنگ تحمیلی بودند می پردازد و ما را با دوران دفاع مقدس و مشکلاتی آن آشنا می کند.

در ادامه، فاطمه فضلی عضو نوجوان کتابخانه، کتاب «آلبوم دردسر» نوشته هادی خورشاهیان را معرفی کرد و درباره آن گفت: داستان این کتاب در فضایی روستایی و محیط یک باغ قدیمی، روایت‌گر داستان پیرمردی به نام کربلایی است که منش‌های انسانی او و رفتار‌های مهربانانه‌اش با اهالی روستا زبانزد خاص و عام است.

کتاب «سرزمین آرزوها» نوشته مرتضی عبدالوهابی آخرین کتاب این دیدار بود که ملیکا زارعی آن را به اشتراک گذاشت و گفت: «سرزمین آرزوها» مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاهی است که هریک نشانه‌ای اعجاب‌آور و تأمل‌برانگیز از معجزات را در قالب داستان‌هایی کوتاه و تأثیرگذار به تصویر کشیده است.

افزون بر این، کتابخانه عمومی محمد رسول الله(ص) نشست کتابخوان مدرسه ای خود را در مدرسه پسرانه بوستان برپا کرد. در این نشست که با حضور دانش آموزان و مربیان این مدرسه همراه بود، پنج کتاب به اشتراک گذاشته شد.

در این دیدار لیلا خادمیان، مسئول کتابخانه کتاب «ماهک و غول سرزمین پارچه ها» نوشته اعظم سبحانیان را معرفی کرد و مجتبی دهقان معاون پرورشی مدرسه از کتاب «کوهستان» نوشته فرانسواز دوگیبرت گفت. همچنین ابوالفضل ایزدی، نوید ایزدی و امیرعلی کشاورز به ترتیب کتاب های «مرد فقیر و سکه های طلا»، «درباره ماشین ها» و «آداب معاشرت» را معرفی کردند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 521