منو1
Untitled
طرح درخت کتاب

طرح درخت کتاب

طرح درخت کتاب

طرح درخت کتاب
1397/10/4 سه‌شنبه درختی که میوه های دانایی را به دوش می کشد؛ اجرای طرح «درخت کتاب ها» در روستای جایدشت فیروزآباد با حضور کودکان روستایی عضو کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین، طراحی و تعیین «درخت کتاب ها» در روستای جایدشت انجام شد.

 به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزآباد، محمدحسین بهرامی مسئول کتابخانه عمومی ابا عبدالله الحسین(ع) روستای جایدشت از تعیین درختی باعنوان «درخت کتاب» در روستا خبر داد و گفت: درخت کتاب در نزدیکی قنات تاریخی روستا و جاذبه ه ییست که مردم منطقه را به خود جذب می کند؛ از این پس این درخت در فضای تفریحی روستاییان، مکان مناسبی برای مطالعه و معرفی کتاب و همچنین برنامه های قصه گویی برای کودکان می شود .
بهرامی با بیان اینکه این درخت توسط  کودکان روستایی با برگ مجلات و کتاب ها تزیین شد، اضافه کرد:  کتاب «درخت خانه ما» سروده محمود پور وهاب نخستین کتابی بود که توسط شاهین حیاتی تبار در کنار درخت کتاب؛ جمع خوانی شد و نکاتی نیز درباره حفظ محیط زیست، مدیریت پسماند ها، محافظت از زمین  و صرفه جویی آب توسط حسن جعفری عضو و همیار کتابخانه روستایی  برای کودکان بازگویی شد.

مسئول کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین، این اقدام طبیعت دوستانه را در راستای حفظ محیط زیست و طبیعت و ترویج فرهنگ کتابخوانی دانست و ضمن تشکر از دهیار روستا، عنوان کرد: هدف ما این است که کتابخوانی را به بیرون از کتابخانه ببریم و آن را به یک عادت تبدیل کنیم؛ بر این اساس اینکه در جامعه فضایی به کتابخوانی اختصاص یابد بی شک به عمومی کردن مطالعه کمک می کند.
 

برپایی نمایشگاه اریگامی عضو کودک در کتابخانه

مسئول کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین روستای جایدشت در ادامه عنوان کرد: در همین راستا بخش کودک کتابخانه اباعبدالله الحسین(ع)روستای جایدشت میزبان نمایشگاهی از120عدد از اُریگامی های دست ساخته پارسا کریمی  بود.

بهرامی اضافه کرد: این نمایشگاه که به همراه ایجادکارگاهِ آموزشی ساخت اریگامی توسط کودک خلاق روستایی است به مدت یک هفته برقرار خواهد بود. این در حالی است که پارسا کریمی در ساختِ این آثار مربی نداشته و از کتاب هایی همچون «اریگامی ساده» نوشته روح الله گیوه چی نیز بهره گرفته است.

به گفته بهرامی علاقه و بهره مندی این کودک باعث شده است که کتاب های اوریگامی متقاضی زیادی داشته باشد.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 574