منو1
Untitled1397/10/15 شنبه شور کتابخوانی در شهرستان گراش؛ برنامه های کتاب محور با حضور پرشور اعضای کتابدوست در گراش برگزار شد سه کتابخانه عمومی «آبشار اندیشه»، « محبی» و «ابن سینا» گراش با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی،میزبان برنامه های فرهنگی شدند.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گراش، در اولین مرحله برنامه تجلیل از برگزیدگان کتابخانه ای جشنواره رضوی و  برندگان مسابقه نقاشی با محوریت کتاب در بخش ارد گراش برگزار شد .

این نشست با حضور حجت الاسلام علوی امام جمعه ارد، سیدهاشم سجادی بخشدار ارد، عرفانه زرمگیر مسئول کتابخانه ابن سینا و دیگر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی بخش ارد برگزار شد که در آن از برگزیدگان جشنواره رضوی تقدیر شد. رحیمه رزمگیر و سیما راهپیما برگزیدگان در بخش بزرگسال و جواد میرزایی، علی اصغر نامی و مریم نجارپور در بخش نقاشی رضوی برگزیدگان این کتابخانه در هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی بودند. در این دیدار همچنین از  شش برگزیده مسابقه نقاشی با موضوع کتاب تجلیل شد. سخنرانی امام جمعه و بخشدار ارد درخصوص اهمیت و ارزش کتاب، ارائه متن ادبی در مورد کتاب و کتابخانه توسط عضو فعال نوجوان و شعر خوانی با موضوع کتاب برنامه های دیگر این نشست بود.

در همین راستا، از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی آبشار اندیشه نیز در مراسمی دیگر قدردانی شد.

در این مراسم که با حضور مسئولان و رؤسای ادارات شهرستان و علاقه مندان به کتاب و اهالی فرهنگ برگزار شد، محمد خواجه پور از فعالان رسانه ای شهر به معرفی کتاب «فهم جامعه مدرن پرداخت» و  «خسرو جمالیان» از اعضای فعال کتابخانه های عمومی کتاب «سفرنامه ابن بطوطه» را معرفی کرد و بخش هایی از آن را در باب سفر به منطقه لارستان خواند

حسن رهبر، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گراش نیز به ارائه گزارشی از پیشبرد اهداف سند چشم انداز حوزه کتابخانه های عمومی پرداخت.

پایان مراسم با تقدیر از  برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی همراه بود که توسط مسئولان شهرستان همچون رؤسای ادارت آموزش و پرورش، مالیات، هلال احمر، بهزیستی وجهاد کشاورزی، خیرین کتابخانه ساز، خانواده مرحوم حاج رضا عظیمی و اهالی فرهنگ از آنها تجلیل شد.

یلدای مهربانی در کتابخانه عمومی ابن سینا ارد

به همت عرفانه رزمگیر مسئول کتابخانه عمومی ابن سینا ارد برنامه یلدای مهربانی در آستانه شب یلدا در  بخش کودک کتابخانه بر گزار شد. این برنامه با هدف آشنایی کودکان با مفاهیم شب یلدا آداب و رسوم ایرانی برپا شده است.

افزون بر این کتابخانه محبی گراش با همکاری مدرسه ابتدایی حسنی مسابقه رنگ امیزی را با موضوع 9دی و با حضور 200دانش آموز این مدرسه برگزار کرد. در این مسابقه دانش آموزان تصویری از رهبر انقلاب اسلامی ایران در میان مردم را با خلاقیت خود رنگ آمیزی کردند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 586