منو1
Untitled
1396/6/8 چهارشنبه نایب رئیس مجمع خیرین فرهنگ‌ساز شیراز: نخستین آدینه بازار کتاب شیراز ۱۰ شهریورماه گشایش می‌یابد نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز از بازگشایی نخستین آدینه بازار کتاب شیراز در ۱۰ شهریورماه امسال خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی نویدگویی اظهار داشت: اجرای طرح آدینه بازار کتاب یکی از برنامه‌های فرهنگی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز است که در راستای اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و رونق دادن به بازار کتاب اجرا می‌شود.

وی محل برگزاری آدینه بازار کتاب شیراز را در طبقات منفی پارکینگ طبقاتی خلدبرین عنوان کرد و افزود: در اجرای این طرح دستگاه‌های متولی فرهنگی از جمله سازمان فرهنگی و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد، اداره‌کل کتابخانه‌های استان فارس، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سایر دستگاه‌های فرهنگی دیگر مشارکت دارند.

نویدگویی با بیان اینکه آدینه‌بازار کتاب با برگزاری برنامه‌های مختلف جنبی همراه است بیان کرد: درخواست ما از مسئولان نهادها و دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی این است برای ایجاد رونق در آدینه‌بازار کتاب شیراز، از همکاران خود برای حضور در  در این مراسم دعوت کنند.

نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز به ویژگی‌های آدینه‌بازار کتاب شیراز اشاره و تصریح کرد: این آدینه‌بازار چند ویژگی خاص دارد و از مهم‌ترین آن غنی‌سازی اوقات فراعت جمعه‌های شهروندان شیرازی و همچنین برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و شهروندی است.

نویدگویی از دیگر برنامه‌های جنبی آدینه‌بازار کتاب شیراز را برگزاری نشست‌های  نقد کتاب و معرفی چهره‌های برجسته فرهنگی در بحث کتاب عنوان کرد و افزود: همچنین مشاوره خرید کتاب و برگزاری کلاس آموزش صفاحی کتاب و نحوه استفاده صحیح از کتاب از دیگر برنامه‌های جنبی آدینه‌بازار کتاب شیراز است.

وی با بیان اینکه اولویت آدینه‌بازار کتاب برای حضور  ناشران، کتاب فروشان و مراکز پخش کتاب است گفت: با برگزاری این طرح به دنبال مبادله کتاب هستیم و شهروندان می‌توانند کتاب‌های کتابخانه خود را در این مکان معاوضه کرده و یا نسبت به فروش آن اقدام کنند.

نویدگویی گفت: در موضوع خرید و فروش کتاب، یک طرح نظارتی اجرا شده و علاوه بر اینکه بر کتاب‌ها قیمت‌گذاری می‌شود در مورد خرید و فروش توافقی کتاب نیز برنامه‌ریزی لازم صورت می‌گیرد.

نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز خاطرنشان کرد: برخلاف جمعه بازار کتاب در مشهد و اصفهان در جمعه بازار کتاب شیراز از خرید و فروش کتاب‌های درسی و کمک دانشگاهی جلوگیری می‌شود.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]