اخبار شهرستان‌ها
1401/10/27 سه‌شنبه
به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) و روز مادر،
برنامه‌های فرهنگی با موضوع روز زن در ارسنجان برگزار شد
به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) و روز مادر، برنامه‌های متنوعی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان ارسنجان برگزار گردید.
به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی  شهرستان ارسنجان، به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) و روز مادر برنامه‌های متنوعی با محوریت کتاب و کتابخوانی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان ارسنجان برگزار گردید.
در راستای تجلیل از مقام مادر همزمان با میلاد حضرت فاطمه(س) ویژه برنامه «مهربان ترین فرشته» با همکاری مهدکودک گلهای زندگی در کتابخانه برگزار شد. در این برنامه کودکان با حضور در کتابخانه ابتدا به رنگ آمیزی نقاشی با موضوع مادر پرداختند. در ادامه این برنامه با دعوت از مادران بچه ها و حضوران آنها در کتابخانه بچه ها کارت پستال های خود را به مادرانشان هدیه دادند و روز مادر را به آنها تبریک گفتند. پایان بخش این برنامه برگزاری مسابقه ای بود با عنوان «دستان مادر من» به این گونه که بچه ها با چشم بند چشم هایشان بسته شده بود و با لمس دستان مادرها، مادر خود را پیدا می کردند. جالب ترین قسمت برنامه این بود که همه بچه ها مادر خود را به درستی پیدا کردند و این حس خوشحالی را به مادرها هدیه داد.
ویژه برنامه مادر مهربانی با همکاری دانش آموزان کلاس ششم ابتدایی در کتابخانه برگزار شد. مجری برنامه و دست اندر کاران جشن خود بچه ها بودند. مسئول خدمات، برنامه ریزی، پذیرایی و... را خود بچه ها به عهده گرفته بودند و از اینکه مسیولیتی بر عهده داشتند احساس غرور می کردند. بچه ها تمام برنامه ها را تا روز جشن از مادران مخفی کرده بودند. مادران توسط کتابدار به کتابخانه دعوت شدند و با جشن بچه ها رو برو شدند.
به همین مناسبت، برنامه دیدار با مادر شهید بهرام جاویدی از شهدای هشت سال دفاع مقدس با همراهی کودکان عضو کتابخانه در روستای قلاتجیرو در طرح سفیر دانایی انجام گرفت . در این برنامه از این مادر شهید تقدیرشد.
همچنین، نشست کتابخوان مدرسه ای به مناسبت میلاد حضرت فاطمه(س) و تولد امام خمینی(ره) در مدرسه شهید غلامعلی زارع برگزار شد. در این نشست،کتاب «تولد» نوشته محمد اجاقی در مورد تولد و زندگی امام خمینی(ره) توسط آتنا زارعی، کتاب «رازهای روزهای بهاری» توسط زهرا جامعی، کتاب «حضرت فاطمه(س)» توسط فاطمه زارعی، کتاب «عطر یاس» توسط زهرا زارعی و کتاب «دختر آسمانی» توسط صبا زارعی معرفی شد.
اجرای طرح سفیر دانایی همزمان با میلاد حضرت زهرا(س) و امام خمینی(ره) در روستای قلاتجیرو، جمع‌خوانی کتاب «قصه های من و مامان»، برگزاری نشست کتابخوان، قصه گویی از کتاب «مادر، مادر است»، تقدیر از مادران کودکان فعال عضو کتابخانه، جمع خوانی کتاب «حضرت فاطمه(س)»، جمع خوانی کتاب «مادر گل های باغ» از دیگر برنامه‌ها بود.
همچنین در دو نشست کتابخوان دیگری نیز که برگزار شد. کتاب «میهمانی ملکوت» توسط گلستان خادمی، کتاب «فاطمه گل محمدی» توسط سمیه خادمی، کتاب «خاطر نازک گل» توسط فاطمه خاکی فاز ،کتاب «قطره از دریا نشانی می دهد» توسط فاطمه خادمی معرفی شد.
و در نشست کتابخوان مدرسه‌ای  در دبستان هاجر نیز، کتاب «مونس مادر» توسط زهرا کاووسی ، کتاب «پیرمرد و گردن بند» توسط کیمیا نیکنام ، کتاب «عروس» توسط نازنین خادمیان، کتاب «خیاط آسمانی» توسط فاطمه مباشری، کتاب «خانه دوستی» توسط ستایش خادمیان، کتاب «غذای بهشتی» توسط آرمیتا نارکی، کتاب «انار شیرین» توسط نازنین فاطمه خادمی معرفی شدند .
 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.