فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

شهرستان رستم

در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان رستم مطرح شد؛

زیرساخت‌های کتابخانه‌ای در شهرستان باید ارتقا یابد

سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رستم، به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه شهرستان رستم و دیگر اعضای انجمن در محل کتابخانه عمومی مصیری برگزارشد.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رستم، همزمان با هفته کتاب، سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان رستم به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه شهرستان رستم و دیگر اعضای انجمن شهر مصیری و شهر کوپن در محل کتابخانه عمومی به مناسبت هفته کتاب برگزارشد.
 در این نشست؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدابوالحسن حسینی بوشهری امام جمعه شهرستان رستم، ضمن اشاره به اهمیت کتاب در جامعه عنوان کرد: آخرین پیامبر ما معجره آن کتاب  قرآن کریم است. وی از فرماندار و همه مسئولین شهرستان خواستن به فکر توسعه زیر ساخت  و منابع تنها کتابخانه شهرستان باشند.
در ادامه عبدالکریم کرمی، فرماندار رستم، ضمن اشاره به تنها کتابخانه شهر رستم عنوان کرد:  این فضا و مکان به عنوان تنها کتابخانه شهرستان کافی نیست و باید  زیرساخت‌های کتابخانه‌ای در شهرستان  ارتقا یابد.  بخشدار و شهردار شهر کوپن  پیگیری  ساخت کتابخانه برای شهر کوپن را در طرح ملی مسکن  با جدیت دنبال کنند.
رییس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رستم خاطرنشان کرد: همه مسئولان با توجه به معضلات فضای مجازی  مردم را به کتاب وکتابخوانی تشویق کنند دستگاه هایی که در حوزه فرهنگی فعالیت دارند، باید در این راستا اقدام کنند . شهرداران باید در پرداخت نیم درصد اهتمام ویژه ای داشته باشند.
رضا کردستانی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رستم، ضمن اشاره به مشکلات کتابخانه عمومی شهرمصیری و شهر فاقد کتابخانه کوپن، گزارشی از فعالیتهای یک سال گذشته که توسط کتابداران با همکاری سایر ادارات و نهادهای فرهنگی شهرستان  انجام گرفته را بیان کرد.
گفتنی است در ادامه این نشست برنامه های شهرستان برای برگزاری هفته کتاب بررسی شد. ودر پایان جلسه اعضای انجمن از کتابخانه عمومی مصیری بازدید کردند.