فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

شهرستان فراشبد

به منظور پیش بینی بودجه سال 1401 کتابخانه ها؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فراشبند برگزار گردید

جلسه انجمن مشترک کتابخانه های عمومی شهرستان فراشبند به ریاست محمود رحمانی، معاون عمرانی فرماندار و با حضور اعضای حقیقی و حقوقی انجمن ها برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فراشبند،  جلسه انجمن مشترک کتابخانه های عمومی شهرستان فراشبند به ریاست محمود رحمانی، معاون عمرانی فرماندار و با حضور بخشدار مرکزی ، شهرداران فراشبند و نوجین و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن ها و با دستور کار پیش بینی بودجه سال 1401 کتابخانه های عمومی شهرستان و بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان در سالن شهید سلیمانی فرمانداری فراشبند برگزار شد. 
 در این نشست؛ محمود رحمانی، معاون عمرانی فرمانداری شهرستان فراشبند و عضو حقیقی انجمن، انجمن کتابخانه های عمومی را به دلیل ارتباط مستقیم کتابخانه ها با فرهنگ، مهمترین انجمن شهرستان دانست و بر رفع مشکلات کتابخانه های عمومی تاکید و ابراز امیدواری کرد بزودی شاهد پیشرفت در این حوزه باشیم. 
 در ادامه عبدالله عالیشوندی، بخشدار مرکزی فراشبند، ضمن اشاره به روند رو به رشد فعالیت کتابخانه ها در روستاها و استقرار ایستگاه مطالعه در روستای کنارمالک، از اختصاص فضایی در ساختمان دهیاری روستای آویز به منظور راه اندازی پیشخوان کتابخانه در این روستا خبر داد و عنوان کرد: بخشداری مرکزی آماده هر گونه همکاری با کتابخانه های عمومی جهت اجرای برنامه های فرهنگی مرتبط با کتاب و کتابخوانی در روستاهاست.
 سپس حامد جلالی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان، گزارش عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان را ارائه و نیازهای تعمیراتی و تجهیزاتی کتابخانه های عمومی شهرستان در سال 1401، تشریح درآمدها و هزینه ها و بودجه مورد نیاز کتابخانه ها در سال 1401 و مسائل و مشکلات کتابخانه ها را توضیح داد.
در ادامه حاضرین در جلسه دیدگاه ها و نظرات خود را در مورد بودجه کتابخانه ها و همچنین مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان بیان نموده و به ارائه راهکار پرداختند. 
 پیش بینی درآمدها و هزینه های کتابخانه های عمومی، اختصاص اعتبارات تملک جهت رفع نیازهای تعمیراتی و تجهیزاتی کتابخانه های عمومی، راه اندازی پیشخوان کتابخانه در ساختمان دهیاری روستای آویز و اجرای طرح پیک کتاب و برنامه های فرهنگی در روستاهای بخش مرکزی از مصوبات این جلسه بود.