فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

شهرستان فراشبد

به همت کتابخانه های عمومی سروستان، فراشبند و نی ریز،

به مناسبت یادروز حافظ و هفته ملی کودک برنامه های متنوعی برگزار شد

کتابخانه های عمومی علامه طباطبایی سروستان، فرهیختگان فراشبند و کوثر نور نی‌ریز، به مناسبت یادروز حافظ و هفته ملی کودک برنامه های مشترک انجام دادند.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سروستان، کتابخانه های عمومی علامه طباطبایی سروستان، فرهیختگان فراشبند و کوثر نور نی‌ریز، به مناسبت یادروز حافظ و هفته ملی کودک میزبان برنامه های مشترک مجازی در فضای اسکای روم بودند.
 
گرامیداشت یاد روز حافظ پای درس خسرو قاسمیان
روز سه شنبه 20 مهرماه، کتابخانه‌های عمومی علامه طباطبایی سروستان، فرهیختگان فراشبند و کوثر نور نی ریز یاد روز حافظ را با دعوت از اساتید ادبیات و شاعران گرامی داشتند.
در این برنامه خسرو قاسمیان، شاعر و حافظ پژوه برجسته و استاد دانشگاه علوم پزشکی فارس، در رابطه با راز ماندگاری و شعر حافظ توضیح داد.
 پس از آن محمد کاظم شکوهی راد، نویسنده، فعال فرهنگی و سردبیر روزنامه گیلان امروز درمورد زندگی حافظ و ویژگی های شعری او توضیح داد.
 و در پایان، زینب بلی‌کوهی، محمد جلال رنجبر و کوثر مرادنژاد شاعران و علاقمندان فراشبندی و نی ریزی به حافظ خوانی پرداختند.
 
ک مثل کتاب، ک مثل کودک:جشن مجازی هفته ملی کودک در فراشبند، نی ریز و سروستان
روز پنجشنبه 22 مهرماه ، کتابخانه های عمومی کوثر نی ریز، فرهیختگان فراشبند و علامه طباطبایی سروستان، میزبان جشن مجازی هفته ملی کودک در اسکای روم بودند.
در این برنامه که با استقبال خوب کودکان روبه رو بود، برنامه  قصه گویی و نمایش عروسکی توسط صدیقه صمصمامی اجرا شد، آموزش کاردستی پاییزی و نقاشی و قصه گویی از قصه های جشنواره رضوی توسط زهرا جشمیدی مسئول کتابخانه فرهیختگان فراشبند ارائه شد.
با توجه به اینکه 22 مهرماه، ( کودک و میراث فرهنگی) نامگذاری شده بود، تعریف میراث فرهنگی، معرفی آثار باستانی شهرهای سروستان، فراشبند و نی ریز باهمکاری کودکان حاضر در برنامه ،اهمیت قصه ها، افسانه ها، متل ها، لالایی ها، و ... به عنوان میراث فرهنگی غیر ملموس ، و در پایان معرفی و قصه گویی کتاب «نخودی» نوشته ناصر یوسفی که به روایت این قصه در سروستان فارس، ثبت و ضبط شده است، انجام شد.
در طول برنامه مسابقه لب خوانی توسط آمنه دردانه ، اجرا شد و در پایان  دو نفر از شرکت کنندگان در برنامه برگزیده شدند.