فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

شهرستان فراشبد

در آیین رونمایی از کتاب «بیماری بانوان از نظرگاه طب سنتی» مطرح شد؛

طب سنتی و طب نوین باید در کنار یکدیگر و مکمل هم باشند

کتابخانه عمومی فرهیختگان فراشبند، آیین رونمایی از کتاب «بیماری بانوان از نظرگاه طب سنتی» را با حضور معاون فرماندار، فرمانده سپاه پاسداران، روسای ادارات، اعضای شورای شهر، جمعی از نویسندگان بومی و فعالان عرصه فرهنگ و مردم علاقه‌مند به کتاب و کتاب خوانی برگزار کرد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فراشبند، کتابخانه عمومی فرهیختگان فراشبند، آیین رونمایی از کتاب «بیماری بانوان از نظرگاه طب سنتی» نوشته مهدی خانی فراشبندی را با حضور معاون فرماندار، فرمانده سپاه پاسداران، روسای ادارات ، اعضای شورای شهر، جمعی از نویسندگان بومی و فعالان عرصه فرهنگ و مردم علاقه‌مند به کتاب و کتاب خوانی برگزار کرد.
در این آیین حامد جلالی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فراشبند، ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین و تبریک هفته کتاب ،کتابخوانی و کتابدار، نویسندگی را زیربنای توسعه و پیشرفت شهرها در هر حوزه ای دانست و خواستار توجه مسئولین به مسائل و مشکلات نویسندگان شد.
در ادامه محمود رحمانی، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری و عضو حقیقی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فراشبند، با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی؛ از نویسندگان و شاعران بومی نام برده و آنان را مایه افتخار شهرستان خواند.
رحمانی با اشاره به اهمیت نوشتن و خواندن در دین مبین اسلام گفت: نخستین آیه نازل شده بر پیامبر،امر به خواندن و نوشتن می کند که نشان دهنده اهمیت توجه به علم و خواندن و نوشتن در قرآن است.
ایشان با اشاره به توجه جدی فرمانداری به پیگیری رفع نیازهای کتابخانه های عمومی، عنوان نمود: اعتبارات تخصیص داده شده به کتابخانه های عمومی نسبت به سالهای گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
سپس مهدی خانی فراشبندی، پس از رونمایی از کتاب خود، ضمن تشکر از اداره کتابخانه های عمومی و حضور مسئولین، گفت: طب سنتی و طب نوین باید در کنار یکدیگر و مکمل هم باشند، بعضی از بیماری ها می‌بایست با طب نوین درمان شود و بعضی بیماری ها با طب سنتی.
گفتنی است؛ مهدی خانی فراشبندی دارای 12 سال سابقه کار پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه طب سنتی، مدرس آموزشگاههای فنی و حرفه ای گیاهان دارویی و داروهای گیاهی، مدرس طب سنتی و مدیر آموزشگاه فنی و حرفه ای گیاهان دارویی در شهر شیراز می باشد و 6 کتاب در دست تالیف دارد.