فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

شهرستان فراشبد

تابستانه های کتابخانه ای،

ویژه برنامه تابستانی کتابخانه های عمومی با همکاری سه شهرستان فارس برگزار می شود

کتابخانه های عمومی سروستان، فراشبند و نی ریز ویژه برنامه مشترک «تابستانه های کتابخانه ای» را برگزار می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، در راستای پر کردن اوقات فراغت و ایفای نقش کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی سه کتابخانه عمومی فرهیختگان فراشبند، کوثر نور نی ریز و علامه طباطبایی سروستان ویژه برنامه «تابستانه های کتابخانه ای» را اجرا می کنند.
در این ویژه برنامه که به دلیل شرایط کرونایی در فضای مجازی و در بستر اسکای روم ، اینستاگرام و واتساپ اجرا می شود برای تمامی سنین کودک، نوجوان و بزرگسال برنامه ریزی شده است.
اجرای برنامه های مناسبتی، کارگاه های قصه گویی، کارگاه های آشنایی با نویسندگان و مشاهیر، استان شناسی و ایران شناسی، کارگاه های روانشناسی و آموزشی ویژه والدین بخشی از برنامه هایی است که به صورت مشارکتی در قالب این برنامه و برای تابستان 1400 برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.
 
اهل قلم، پای درس نویسندگی نویسندگان مطرح فارس شناسی
در همین راستا، نخستین ویژه برنامه طرح «تابستانه های کتابخانه ای» و به مناسبت روز قلم برگزار شد.
برنامه اهل قلم با حضور 3 نویسنده مطرح استان در زمینه های ادبیات و فارس پژوهی و یک نویسنده جوان و موفق روز دوشنبه 14 تیرماه در فضای اسکای روم  اجرا شد که با استقبال خوب اعضای کتابخانه ها مواجه بود.
در این برنامه سید عبدالرزاق امیری نویسنده کتاب «پارسه» از فراشبند، مسعود شفیعی سروستانی نویسنده و پژوهشگر فارس شناسی از سروستان و  مختار کمیلی استاد دانشگاه و نویسنده از نی ریز از نویسندگان موفق و مطرح کشوری و رضا رضایی نویسنده جوان فراشبندی از تحقیقات و پژوهش های خود و همچنین آثار چاپ شده و در دست تالیف شان صحبت کردند.
 
افزون بر این به مناسبت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان و به همت کتابخانه های عمومی فرهیختگان فراشبند، علامه طباطبایی سروستان و کتابخانه های کوثر نور، استاد احمد نی ریزی و زنده یاد محمد حسن رجبی نی ریز ویژه برنامه ای در فضای اسکای روم اجرا شد.
در این برنامه که روز شنبه 19 تیر ماه، با استقبال خوب کودکان و نوجوانان اجرا شد، کتابداران با اجرای قصه گویی، معرفی کتاب، آموزش کاردستی و اجرای مسابقه روز ملی ادبیات کودک ونوجوان را گرامی داشتند.
میهمان ویژه ی این برنامه الهام مزارعی ، از نویسندگان موفق و مطرح کشوری استان فارس بود که با معرفی کتابهای خود و دعوت از کودکان و نوجوانان به کتاب خواندن رنگ و بوی دیگری را به این برنامه شاد و مفرح بخشید.