منو1
Untitled

1398/3/4 شنبه به همت کتابخانه عمومی قائمیه برگزار شد: منبری از کتاب و قصه و نمایش برای کودکان اشکنانی کتابخانه عمومی قائمیه اشکنان، پنجمین منبر کتاب امیدهای جماران را در دومین سال پیاپی در حسینیه جماران اشکنان برگزار کرد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لامرد، حسین قاسمی مسئول کتابخانه عمومی قائمیه شهر اشکنان با بیان اینکه ویژه برنامه امیدهای جماران برای دومین سال پیاپی در اشکنان برگزار می شود، عنوان کرد: این برنامه، طرح خلاقانه ایست که در مناسبت های مذهبی رمضان، محرم، صفر و... ویژه کودکان و نوجوانان در دارالقرآن این حسینیه و با همکاری بیش از 30 مربی کودک و نوجوان شهر اشکنان انجام می شود.

قاسمی ادامه داد: امسال نیز همزمان با ویژه برنامه ماه مبارک رمضان و سخنرانی های خطبا در صحن عمومی حسینیه، منبری از کتاب و قصه و شور و نشاط برای کودکان و نوجوانان این مرکز توسط کتابخانه قائمیه اشکنان برپا شده است.

وی اجرای قرآن کودکانه، نهج البلاغه، شکوفه های نبوت را جمله برنامه های منبر امیدهای جماران دانست و اضافه کرد: آموزش مشاغل با شعر و قصه، آیه ها و نکته ها، نقاشی و اوریگامی، سرود و نمایش، کاردستی با مواد دور ریختنی، کتابخوانی، قصه خوانی و قصه گویی، قصه نمایش، طنز، مسابقات و سرگرمی و... از دیگر برنامه هایی است که در این طرح برای کودکان اجرا می شود.

قاسمی با تصریح اینکه همزمانی جشنواره رضوی با ماه رمضان، حال و هوای خاصی به برنامه ها بخشیده است، گفت: تاکنون بسیاری از کودکان شرکت کننده در برنامه  امیدهای جماران با جشنواره کتابخوانی رضوی آشنا شده و در آن شرکت کرده اند.

مسئول کتابخانه عمومی قائمیه اشکنان لامرد خاطرنشان کرد: در این برنامه ها که تا پایان ماه مبارک ادامه خواهد داشت علاوه بر مربیان کودک و نوجوان،  تعدادی از روحانیانی که در حوزه کودک و نوجوان تبحر دارند با کتابخانه همکاری دارند  و کودکان را با مسائل دینی به شیوه کودکانه آشنا می کنند.

به گفته وی در این برنامه به صورت متوسط هر شب بیش از یکصد نفر از کودکان حضور داشته و از منبر کتاب امیدهای جماران استفاده می کنند.

 

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 183