منو1
Untitled

1398/3/30 پنجشنبه در نشست خیرین کتابخانه ساز استان فارس مطرح شد: انجمن خیرین کتابخانه ساز فارس باید پویاتر و عملیاتی تر شود/ شناسایی خیرین مهم ترین وظیفه انجمن دومین نشست اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز استان فارس در سال جاری به منظور ارائه راهکارهایی برای گسترش فعالیت های این انجمن و بررسی مصوبات پیشین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، جلسه هئیت رئیسه انجمن خیرین کتابخانه ساز استان فارس با حضور روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس؛ سعید مجیدی، رئیس اداره ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و دکتر بیژن علیرضایی و مسعود شفیعی سروستانی دیگر خیرین حوزه فرهنگ و کتاب برگزار شد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس در این نشست با اشاره به اینکه در انجمن خیرین کتابخانه ساز استان فارس باید پویاتر عمل کنیم، عنوان کرد: با وجود فعالیت هایی که در این انجمن صورت گرفته است اما هنوز راه بسیاری در پیش داریم و در زمینه شناسایی و جذب خیرین به کتابخانه های عمومی به صورت شایسته تلاش نشده است. این در حالی است که افراد خیر خواه زیادی وجود دارند که به دنبال کمک به حوزه فرهنگ هستند؛ اما انجمن خیرین کتابخانه ساز را نمی شناسند و اهداف خیرخواهانه خود را در امور دیگر خرج می کنند.

روح الله منوچهری همچنین به طرح نسیم دانایی اشاره کرد و گفت: نسیم دانایی طرحی موفقی بود است که سال گذشته با کمک خیرین آغاز شد و بازخورد بسار مطلوبی در کتابخانه های عمومی داشت؛ این در حالی است که مرحله دوم آن هنوز اجرا نشده و در انتظار تأمین سهم خیرین هستیم.

این مقام مسئول، انجمن خیرین کتابخانه ساز را بازوی حمایت کننده کتابخانه های عمومی دانست و گفت: خیرین کتابخانه ساز می توانند در زمینه گسترش زیرساخت های کتابخانه های عمومی و ترویج فرهنگ کتابخوانی راه گشا باشند اما لازم است که طرح های عملیاتی و اجرایی در این انجمن برنامه ریزی و اجرا شود.

گفتنی است در ادامه این دیدار که با محوریت نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شده بود، علاوه بر ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از ابتدا تاکنون، بر لزوم حمایت خیرین از این جشنواره تأکید شد. برآورد نیازهای تعمیراتی و تجهیزاتی کتابخانه های عمومی استان، ضرورت شناسایی خیرین برجسته در استان و تعامل با آن ها، گسترش خدمات انجمن خیرین کتابخانه ساز و برگزاری جلساتی در تمامی شهرستان ها، همچنین تبلیغ فعالیت های انجمن خیرین و تقدیر از خیرین برجسته حوزه کتاب دیگر مواردی بود که در این نشست عنوان شد. 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]