منو1
Untitled

1398/5/14 دوشنبه با تقدیر از ۲۱ برگزیده کتابخوان؛ چراغ اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی فارس در کازرون روشن شد آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و تقدیر از برگزیدگان در شهرستان کازرون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، در اولین گام از برگزاری آیین تقدیر از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در فارس، مراسم اختتامیه این جشنواره در کازرون با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس و مسئولان شهرستان کازرون برگزار شد که در این دیدار از 21 برگزیده این شهرستان در جشنواره تجلیل شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در این مراسم با بیان اینکه کازرون، سرزمین بزرگان و نام آوران بسیاری است، عنوان کرد: مردم کازرون مردمی با سابقه و تمدن و انسان هایی کتابدوست و با فرهنگ هستند؛ همچنین در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی خوش درخشیدند.

روح الله منوچهری با بیان اینکه مشارکت مردم کازرون در این دوره از جشنواره چشمگیر بوده است، خاطرنشان کرد: با همدلی در شهرستان کازرون و تلاش کتابداران کتابخانه های عمومی چهار هزار و دویست نفر از مردم این شهرستان در جشنواره کتابخوانی امام رضا (ع) شرکت کردند این در حالی است سال گذشته کمتر از هزار نفر در این رقابت حضور یافتند.  

وی برگزیده شدن 21 نفر از شهرستان کازرون در این جشنواره را نشان پویا بودن جشنواره در شهرستان دانست و گفت: در جشنواره امام رضا (ع) همه برنده هستند چون دو اتفاق مهم رقم خورده است؛ ترویج کتابخوانی و ترویج فرهنگ سیره رضوی؛ جایزه اصلی این جشنواره آموزش و یادگیری سیره رضوی خواهد بود.

منوچهری با اشاره به فعالیت های مطلوب کتابخانه های عمومی کازرون نیز خاطرنشان کرد: در یکسال گذشته همچنین در آمارهای کتابخوانی از جمله امانت و عضویت شهرستان کازرون شاهد ارتقا و رشد بودیم.

گفتنی است در ادامه این دیدار از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی کازرون با اهدای لوح سپاس و هدیه یادبود قدردانی شد. فاطمه پیردهقان در بخش پویش کودک؛ کورش شعبانی و آرمیتا حسن فرد در بخش نقاشی کودک؛ دینا مهبودی در بخش پویش نوجوان؛ فاطمه خاکسبز، امیرحسین خواجه‌چرون، مهدی روئین‌تن، مونا افراسیابی، زهرا نوری و  علیرضا دشتبان در بخش مسابقه چهار گزینه‌ای نوجوان؛ سیدابوالفضل حسینی، زهرا گلی، پژهان افراسیابی، سیدمجید حسینی، جلال آموزگار، سجاد رضایی، سیداحمد حسینی، محمدعلی نصیری و مهناز بوستانی در بخش چهارگزینه ای بزرگسال و مرضیه افراسیابی و زهره اندامش در بخش خانوادگی برگزیدگان این جشنواره بودند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 187