منو1
Untitled

1398/3/13 دوشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی فیروزآباد تأکید شد: مشارکت دستگاه های شهرستان در برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزآباد به منظور بررسی نیازهای کتابخانه های عمومی شهرستان و برگزاری هرچه باشکوهتر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، درجلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزآبادکه با حضور روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس و به ریاست سید کمال علوی فرماندار فیروزآباد تشکیل شد، زمینه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با مشارکت دستگاهها و ادارات شهرستان تبیین و به برگزاری هرچه شایسته تر این جشنواره تأکید شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس، ضمن بازدید از کتابخانه های شهرستان، در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های فیروزآباد، خواستار همکاری در بهبود وضعیت کتابخانه ای و گسترش زیربنای کتابخانه های عمومی در شهرستان شد.

منوچهری با تصریح اینکه اجرای برنامه های ترویجی و فرهنگی از جمله رسالت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور است، از جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان مهم ترین برنامه پیش روی یاد کرد و افزود: نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج سبک زندگی رضوی و فرهنگ کتابخوانی برگزار شده است که در سطح استانی برنامه ریزی گسترده ای برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد انجام شده است. ضروری است که در شهرستان فیروزآباد نیز با همکاری تمامی دستگاه ها به این جشنواره ارزشی به صورت ویژه پرداخته شود.

 سید کمال علوی فرماندار شهرستان فیروزآباد نیز در این نشست با اشاره به جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: این جشنواره فرصت مناسبی برای فرهنگ سازی و گسترش کتابخوانی است و حضور همه مقاطع سنی در این جشنواره پراهمیت است.

رئیس انجمن کتابخانه های شهرستان فیروزآباد در ادامه بابیان اینکه وضعیت کتابخانه های عمومی این باید بهبود یابد، اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم کتابخانه ای مناسب برای مردم فرهنگ دوست فیروزآباد ایجاد کنیم.

 علوی ضمن قدردانی از حضور رئیس انجمن علمی ارتقای کتابخانه های عمومی کشور در سال گذشته در فیروزآباد و تقدیر از مردم دوستدار کتاب روستای جایدشت خاطرنشان کرد: فیروزآباد ظرفیت این را دارد به عنوان پایتخت کتاب ایران و شهر دوستدارکتاب انتخاب شود.

گفتنی است پرداخت اعتبارات نیم درصد کتابخانه های عمومی فیروزآباد و پیگیری نیازهای کتابخانه های عمومی شهرستان از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]