منو1
Untitled
1398/3/9 پنجشنبه همراه با برگزیدگان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛ مطالعه خانوادگی تأثیر به مراتب بیشتری نسبت به مطالعه فردی دارد مهری کریمی از اعضای کتابخانه عمومی امام صادق(ع) خمینی شهر در استان اصفهان، با اشاره به سطح بالای کیفی منابع ارائه شده در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: نکته جالبی که در این جشنواره آن را تجربه کردیم این بود که مطالعه به صورت خانوادگی، تأثیر به مراتب بیشتری نسبت به مطالعه فردی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه‌های عمومی کشور به نقل از ایبنا، مهری کریمی از برگزیدگان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی  درباره نحوه آشنایی و شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: از آنجا من دبیر آموزش و پرورش هستم، از گذشته ارتباط خوبی با کتاب داشتم و از هر فرصتی که با محوریت مطالعه پیش می‌آید استقبال می‌کنم. برای همین وقتی خواهرم پیشنهاد شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی را در خانواده مطرح کرد، تصمیم گرفتیم در بخش خانوادگی این جشنواره به صورت سه گروه دو نفره شرکت کنیم.

وی افزود: پس از انتخاب کتاب‌های مورد نظر کار ثبت نام را انجام دادیم و به سراغ کتاب‌ها رفتیم. حقیقتا مطالعه این کتاب‌ها بسیار لذتبخش بود و تأثیر آن از گفت‌وگوهایی که پس از مطالعه این آثار در خانواده شکل می‌گرفت، مشخص بود؛ البته شوق زیارت بارگاه امام رضا(ع) که به عنوان جایزه این جشنواره اعلام شده بود، انگیزه و شوق ما برای مطالعه را چند برابر کرده بود. اما به طور کلی کیفیت منابع ارائه شده در سطح بسیار خوبی بود که این موضوع دقت نظر کارشناسان برای انتخاب منابع این جشنواره را نشان می‌دهد.

مهری کریمی در ادامه با اشاره به بخش‌هایی از این کتاب‌های گفت: به عنوان مثال کتاب «به سپیدی یک رویا»، رمانی تاریخی‌ ـ مذهبی است که در ارتباط با بخشی از زندگی و سفر حضرت معصومه(س) به خراسان و از زبان «سلطان» ندیمه‌ ایشان روایت می‌شود. اتفافات و خرده روایت‌هایی که حین روایت اصلی رخ می‌دهد سرشار از نکات آموزنده‌ای بود که جلوه‌ای معنوی به یک مسابقه کتابخوانی می‌بخشید. اما نکته جالبی که در این جشنواره آن را تجربه کردیم این بود که مطالعه خانوادگی تأثیر به مراتب بیشتری نسبت به مطالعه فردی دارد.

وی درباره انتخاب خود به عنوان یکی از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش خانوادگی گفت: من در سفر حج بودم که خبر برگزیده شدنم در جشنواره کتابخوانی رضوی را شنیدم و بدون شک این اتفاق با عنایت امام رضا(ع) رخ داد و انگیزه همه ما برای مشارکت در دوره‌ نهم این جشنواره چند برابر کرد. به طوری که همه اطرافیان، و دوست و آشنایانی که از این موضوع مطلع شده بودند نیز تصمیم گرفتند به صورت خانوادگی در این جشنواره شرکت کنند.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]