منو1
Untitled


1398/4/1 شنبه کتابخوانی در میدان ارادت به هشتمین امام شیعیان؛ روستای جایدشت پذیرای ویژه برنامه های رضوی شد همزمان با برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، در روستای جایدشت برنامه های متنوع فرهنگی برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزآباد، مسئول کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین(ع) روستای جایدشت از برگزاری برنامه های گوناگون فرهنگی با موضوع نهمین دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی در روستای جایدشت خبرداد و گفت: از ابتدای جشنواره در مناطق مختلف روستا، فعالان فرهنگی و نمایندگان کتابخانه مشغول آگاهی رسانی و جذب مشارکت علاقه مندان به این جشنواره بوده اند.

محمدحسین بهرامی با اشاره به اینکه برنامه کتابخوانی رضوی به عنوان مهمترین برنامه فرهنگی پیش روی کتابخانه روستای برگزیده دوستدارکتاب جایدشت است، اضافه کرد: از جشنواره رضوی باید به عنوان فرصتی برای آشنایی عمیق تر با سیره ائمه وبه ویژه امام رضا(ع)یاد کرد.

وی با بیان اینکه نشست جمع خوانی و معرفی کتب جشنواره در کتابخانه برگزار  شده است، گفت:  باحضور تعدادی از نوجوانان فعال کتابخانه، کتاب های «راز آن بوی شگفت»، «درختی که بال در آورد» و «با کبوتر های گنبد» جمع خوانی و معرفی شدند.

بهرامی مسابقه ترسیم نقاشی و نشست معرفی کتب ویژه کودکان را از دیگر برنامه های این کتابخانه دانست و گفت: در این دیدار نیز داستان هایی از کتاب های «امام رضا(ع)»، «هشت قصه از امام جواد(ع)» و شعرهایی از کتاب «کبوترها و آهوها» و کتاب «فاطمه و فاطمه» برای اعضای کودک خوانده و کودکان داستان ها را بر روسی کاغذ تصویرسازی کردند. علاوه براین دو نشست جمع خوانی کتاب های جشنواره رضوی در بخش کودک کتابخانه برگزار شد.

کتابدار کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین جایدشت گفت: معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی توسط رئیس بسیج خواهران در جلسات قرآنی بیت الاحزان جایدشت به همراه تشریح شیوه های مشارکت در جشنواره صورت گرفت.

این کتابدار با اشاره تبلغات گسترده برای حضور حداکثری روستاییان دوستدار کتاب جایدشت در جشنواره کتابخوانی رضوی، خاطرنشان کرد: تبلیغات جشنواره در میان نمازگران روستا در مسجد و  معرفی کتابهای جشنواره و شیوه های شرکت در جشنواره در وبلاگ کتابخانه وکانال های پرمخاطب و روزنامه ی محلی نیز انجام شده است.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 118