منو1
Untitled
بازدید از کتابخانه های عمومی سیل زده
1398/1/11 يكشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس به کتابخانه های در معرض سیل شیراز سر زد با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی پس از وقوع سیل در شیراز، روح الله منوچهری از سه کتابخانه عمومی محله سیل زده سعدی در شیراز بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس به همراه حمید زارعی مسئول بخش عمرانی اداره کل و فاطمه صفری راد رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز روز گذشته (شنبه 10 فروردین) با حضور در سه کتابخانه عمومی «سعدی»، «ملاصدرا» و «قطب الدین شیرازی» واقع در محله سعدی شیراز که در معرض سیل بوده اند، از کتابخانه ها بازدید کرد و سلامت کتابداران و اعضا را جویا شد.

منوچهری با اشاره به آسیب ندیدن کتابخانه ها در جریان بارش های سنگین در استان فارس اظهار داشت: خوشبختانه هیچ یک از کتابخانه های عمومی در فارس از جمله کتابخانه های عمومی در معرض سیل در شهر شیراز، در این جریان آسیبی ندیده اند.

وی با تصریح اینکه وضعیت کتابخانه های فارس در ابتدا پیگیری شده است است، ادامه داد: از ابتدای بارش باران ها در فارس کارشناسان اداره کل به صورت لحظه ای وضعیت کتابخانه های استان را رصد کرده و توصیه های لازم را به کتابداران و روسا داده اند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با اشاره به خدمات دهی کتابخانه های عمومی در زمان وقوع سیل افزود: کتابخانه عمومی ملاصدرا شیراز، پس از خسارت سیل به مردم، پایگاه کمک رسانی به مردم سیل زده سعدی شده است.

منوچهری در ادامه ایمن سازی کتابخانه های عمومی و بروز رسانی آن ها را اولویت مجموعه دانست و گفت: باید خطرات احتمالی حوادث طبیعی و غیرطبیعی برای کتابخانه های عمومی بررسی شود که از این پس مسائل ایمنی کتابخانه به صورت جدی تر از گذشته دنبال خواهد شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 305