منو1
Untitled


1398/4/10 دوشنبه آغوش باز کتابخانه عمومی شیراز برای کودکان کار؛ ویژه برنامه «روز جهانی مبارزه با کار کودکان» در کتابخانه عمومی ابوریحان برگزار شد هم‌زمان با «روز جهانی مبارزه با کار کودکان» گروهی از کودکان کار شیرازی در ویژه‌برنامه‌ای با همکاری کتابخانه ابوریحان و اداره پیشگیری و سامان‌دهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز، مهمان یار مهربان شدند.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز، در این برنامه که هم‌زمان با 22 خرداد همزمان با «روز جهانی مبارزه با کار کودکان»  با حضور یوسف آفرینی، رئیس اداره پیشگیری و سامان‌دهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز؛ احمد اکبرپور، نویسنده برجسته کودک و نوجوان فارس و مسئول و کتابداران کتابخانه ابوریحان برگزار شد، 25 تن از کودکان کار ضمن بازدید، به عضویت کتابخانه درآمدند و در «نشست کتابخوان» ویژه خود شرکت کردند.

محمدرضا ابراهیمی، مسئول کتابخانه عمومی ابوریحان شیراز ضمن گرامی‌داشت حضور کودکان در کتابخانه، به تشریح اهمیت مطالعه از سنین کودکی پرداخت و خدمات، بخش‌ها و فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی به‌ویژه کتابخانه ابوریحان را معرفی کرد.

یوسف آفرینی نیز در این دیدار با گرامی‌داشت روز جهانی مبارزه با کار کودکان و سپاسگزاری از کتابخانه ابوریحان، انجام اقدامات مؤثر درباره کودکان کار را از محورهای اساسی اداره پیشگیری از آسیب های اجتماعی خود برشمرد و افزون بر تلاش برای سامان‌دهی به وضعیت آنان، به مهیاکردن امکان فعالیت‌های فرهنگی همچون کارگاه داستان‌نویسی خلاق اشاره کرد.

در ادامه، «نشست کتابخوان ویژه کودکان کار» در محل سالن مطالعه کتابخانه برگزار شد و کتاب‌های «گلستان سعدی» از سوی یوسف آفرینی، «مهارت‌های ارتباط مؤثر در سیره امام رضا (ع)» از سوی محمدرضا ابراهیمی، «سیره تقوی» و «کلبه عمو تام» از سوی علی ستوده‌نسب کتابدار کتابخانه و «سپیددندان» و «آوای وحش» از سوی کیهان انصاری دیگر کتابدار کتابخانه ابوریحان به کودکان معرفی شد و پس از آن، احمد اکبرپور به بیان نکاتی درباره روز جهانی مبارزه با کار کودکان پرداخت. معرفی نشریات کودک و نوجوانان بخش دیگر این نشست بود.

این در حالی است که به دلیل استقبال کودکان کار از محیط کتابخانه، در روزهای پس از برنامه روز جهانی  مبارزه با کار کودکان، برای دومین بار، گروهی از این کودکان با همراهی احمداکبرپور به کتابخانه عمومی ابوریحان سرزدند و مهمان برنامه های قصه‌گویی، شعرخوانی و آموزش مهارت‌های رفتاری و اصول شهروندی شدند.

 

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 146