منو1
Untitled
1398/6/6 چهارشنبه همزمان با هفته دولت؛ چهار کتابخانه عمومی در فارس به بهره برداری رسید کتابخانه‌های عمومی «ام الخیر»، «صحبت»، «مهد دانش» و ساختمان جدید کتابخانه عمومی «آیت الله حقانی» در هفته دولت در شهرستان لارستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، آیین افتتاح چهار کتابخانه عمومی در استان فارس، در سومین روز از هفته دولت و با حضور جمشید جعفرپور، نماینده مردم لارستان و رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی؛ سیداحمد احمدی زاده، معاون سیاسی اجتماعی استانداری فارس؛ روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس؛ جلیل حسنی، معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان؛ غلامرضا یوسفی، معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس؛ دیگر مسئولان استانی و شهرستان و خیرین برگزار شد. در این مراسم کتابخانه عمومی ویژه کودک و نوجوان «ام الخیر» شهر اوز، کتابخانه عمومی «صحبت» روستای نجف آباد، کتابخانه عمومی «مهددانش» روستای حسین آباد و ساختمان جدید کتابخانه عمومی «آیت الله حقانی» شهر بیرم به بهره برداری رسید.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در آیین افتتاح کتابخانه های عمومی لارستان، گفت: با افتتاح سه کتابخانه جدید در استان تعداد کتابخانه های عمومی فارس به ۲۳۹ باب رسید که از این‌میان ۵۲ کتابخانه روستایی است.

روح الله منوچهری با اعلام اینکه از چهار پروژه کتابخخانه‌ای لارستان، سه کتابخانه با کمک خیرین ساخته شده است، از خیرین قدردانی کرد و افزود: خیرین کتابخانه ساز بازوان توانمند مجموعه کتابخانه‌های عمومی هستند.

 گفتنی است در این آیین،‌ نخست کتابخانه عمومی ویژه کودک و نوجوان ام الخیر با مساحت ۱۵۰ متر و با اعتبار سه میلیارد و پانصد میلیون ریال بهره برداری شد. ام الخیر سومین کتابخانه عمومی شهر اوز لارستان است که ساختمان آن به همت بانو پروین دادستان خیر نیک اندیش شهر اوز ساخته و به کتابخانه اهدا شده است.

در ادامه کتابخانه عمومی خیرساز مهددانش روستای حسین آباد بخش بیرم شهرستان لارستان نیز به مساحت ۲۸۰ متر مربع و با اعتبار سه میلیارد و پانصد میلیون ریال افتتاح شد.

در همین راستا کتابخانه عمومی صحبت روستای نجف آباد بخش بیرم نیز در زیربنای ۱۵۵ متر در هفته دولت کار خود را آغاز کرد. این در حالی است که این کتابخانه با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و پانصد میلیون ریال ساخته شده است.

افتتاح ساختمان کتابخانه عمومی «آیت الله حقانی» شهر بیرم پروژه دیگر کتابخانه های عمومی فارس در هفته دولت بود. کتابخانه عمومی شهر بیرم در سال 1378 افتتاح شد که باتوجه به نیاز شهر بیرم به گسترش زبربنا و خدمات کتابخانه ای، ساختمان جدید این کتابخانه در مساحت ۵۵۰ متر مربع و با اعتباری قریب بر ده میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 139