منو1
Untitled

1398/5/20 يكشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس اعلام کرد: رشد دو برابری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در فارس روح الله منوچهری در آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شیراز از مشارکت بیش از 77 هزار نفری مردم استان در این جشنواره و رشد دوبرابری میزان مشارکت در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، منوچهری در آیین اختتامیه نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی شیراز که صبح امروز (20 مردادماه) در سالن همایش های مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار شد، گفت: نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی را با کیفیت بسیار خوب و مشارکت گسترده در سطح استان برگزار شد که این جز با لطف امام رضا (ع) و تلاش همکاران میسر نبود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس از رشد صددرصدی مشارکت استان فارس در این دوره خبر داد و گفت: در این دوره از جشنواره 77،387 نفر در فارس معادل 6/1 (یک و شش دهم) درصد جمعیت استان شرکت کردند که در این راستا از پانصد برگزیده جشنواره در استان تقدیر خواهد شد.

او با بیان اینکه امسال چهارمین دوره برگزاری جشنواره رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور است، به استقبال مردم فارس به جشنواره در سال های گذشته اشاره کرد و افزود: در ششمین دوره این جشنواره هفت هزار نفر، در هفتمین دوره جشنواره 35 هزار و 800 نفر، در هشتمین دوره جشنواره 38 هزار و 500 نفر و در این دوره 77 هزار و 387 نفر در این رقابت حضور یافتند و این پاداش خوبی است که امام رضا(ع) به جشنواره داده  است.

به گفته او میزان مشارکت امسال در مقایسه با سال گذشته، دو برابر و نسبت به ششمین دوره یازده برابر شده است.

منوچهری در ادامه با تصریح اینکه در این دوره تهمیداتی بسیاری برای دسترسی آسان تر به جشنواره انجام شد، گفت: گویاسازی کتاب ویژه نابینایان و تهیه کتاب قصه مخصوص برای ناشنوایان و تولید نرم افزار نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از جمله اقداماتی بود که در فارس انجام شد. افزون بر این جلسات گسترده ای برگزار شد و ۲۲ دستگاه استانی در برگزاری جشنواره همکاری کردند.

او وجود بخش ویژه احمدبن موسی در جشنواره ملی را رویداد مهمی برای فارس دانست و گفت: وجود کتاب «ابوالفضل نهضت رضوی» در این جشنواره به شناسایی هرچه بیشتر حضرت شاهچراغ در سطح کشور کمک کرد.

تقدیر از هشتاد برگزیده شهرستان شیراز

مدیرکل کتابخانه های  عمومی فارس در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه امسال اختتامیه جشنواره در دوازده شهرستان فارس برگزار می شود، گفت: شیراز ششمین شهرستانی است که این میزبان اختتامیه جشنواره رضوی است.

او با اشاره به اینکه در این دوره از جشنواره 11 هزار 495 نفر از شهرستان شیراز در رویداد بزرگ کتابخوانی شرکت کردند، اضافه کرد: استقبال مردم شیراز در این دوره 77/1 (یک و هفتاد و هفت) درصد رشد داشته است که امروز از هشتاد کتابخوان تقدیر خواهد شد.

 

میزان مطالعه کتاب در کشور افزایش یافته است

امام جمعه موقت شیراز نیز در این دیدار با بیان اینکه کتابخوانی در دین اسلام حیاتی و مقدس است؛ گفت: خوشبختانه میزان مطالعه کتاب در کشور افزایش یافته و براساس مطالعات یونسکو مطالعات در ایران دو برابر شد که این امیدوارکننده است.

حجت السلام و المسلمین محمدحسن مرادی با تصریح  اینکه کتاب همواره می تواند همراه انسان ها باشد، تصریح کرد: کتابخوانی حتی در فضای مجازی و دیجیتال اثراتی دارد که موجب می شود آگاهی های اجتماعی رشد کرده و استعدادها شکوفا شود. در حالیکه با خواندن کتاب از استرس رها می شویم.

امام جمعه شهرک های شمال غرب شیراز  با عنوان اینکه با وجود اینترنت مسئله کتابخوانی اُفت کرده است، گفت:  در حال حاضر 48 میلیون گوشی اندروید در جیب جوانان است. ما باید از فرصت های فضای مجازی برای ترویج کتابخوانی به شکل الکترونیکی استفاده کنیم.

حجت الاسلام مرادی با تأکید بر اینکه باید کتاب های مورد نیاز جوانان و خانواده ها را برای آنان تهیه و تولید کرد، گفت: بعضی کتاب ها انسان را گمراه می کنند؛ بدین خاطر کتاب های امیدوارکننده بخوانید و سبک زندگی و حالات ائمه(ع) را دنبال کنید.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 88