منو1
Untitled
جلسات کمیته رضوی در فارس

جلسات کمیته رضوی در فارس

جلسات کمیته رضوی در فارس

جلسات کمیته رضوی در فارس
1398/3/7 سه‌شنبه برگزاری پنج جلسه کمیته اجرایی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در فارس؛ کتاب های جشنواره رضوی ویژه نابینایان و ناشنوایان در فارس تولید شد/ شیراز رنگ و بوی رضوی گرفت مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس از گویا سازی پنج کتاب جشنواره کتابخوانی رضوی و مناسب سازی یک قصه برای شرکت ناشنوایان در این جشنواره در استان فارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، روح الله منوچهری در پنجمین جلسه کمیته اجرایی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان فارس، با اشاره به اقدامات کتابخانه های عمومی استان در راستای این رویداد ملی گفت: این دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی با همکاری دستگاه های استانی و با برنامه ریزی گسترده برای جذب مشارکت حداکثری در استان همراه بوده است.

منوچهری از تولید کتاب های جشنواره رضوی ویژه نابینایان و ناشنوایان در فارس خبر داد و گفت: هدف از گویا سازی و تهیه کتاب ویژه ناشنوایان، دسترسی آسان همه اقشار جامعه به‌ویژه کودکان و نوجوانان استثنایی به منابع جشنواره کتابخوانی رضوی است. در چند دوره گذشته این جشنواره، استان فارس در زمینه گویاسازی کتاب‌های و ارسال آن به تمامی کشور داوطلب بوده است. امسال نیز برای نخستین بار کار مناسب سازی یک داستان برای ناشنوایان در فارس انجام شده که موفق بوده است.

وی اضافه کرد: کتاب های «کبوترها و آهوها»، «فاطمه و فاطمه» و «امام رضا(ع)» از منابع بخش کودک و کتاب «درختی که بال درآورد» از منابع بخش نوجوان جشنواره در شیراز و کتاب «هشت قصه از امام جواد(ع)» در لارستان و با همکاری گویندگان افتخاری و کتابداران گویاسازی شده و در اختیار کتابخانه های سراسر کشور قرار گرفته است. همچنین داستان « روزی که مثل دیروز نبود» از مجموعه کتاب «هشت قصه از امام جواد(ع)» با همکاری مدرسه استثنایی کاشف شیراز برای کودکان ناشنوا مناسب سازی شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس به تهیه نرم افزار جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره و اضافه کرد: نرم‌افزار اختصاصی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ویژه تلفن های همراه و سیستم عامل اندروید نیز  با هدف تسهیل و تسریع در دسترسی عموم علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی، با همکاری کمیته اجرایی جشنواره رضوی در فارس تولید و در اختیار  دبیرخانه جشنواره برای استفاده عمومی قرار گرفته است.

 

شیراز رنگ و بوی رضوی گرفت

روح الله منوچهری در ادامه از تبلیغات گسترده جشنواره کتابخوانی رضوی در شیراز و دیگر شهرهای استان یاد کرد و گفت: در شهر شیراز با همکاری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز، سازمان قطار شهری و اداره کل ارشاد اسلامی تبلیغات جشنواره رضوی در قالب پوستر، استند، بیلبورد و پل هوایی در مناطق پر تردد شهر نصب شده است. همچنین صداوسیمای مرکز فارس نیز با تهیه برنامه های خبری از روند برگزاری جشنواره و پخش زیرنویس، درزمینه معرفی جشنواره به عموم مردم  مشارکت داشته است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در ادامه به همراهی بسیاری از مسئولان و نویسندگان و هنرمندان فارسی در این جشنواره اشاره کرد و گفت: نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس، نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مرکز فارس و جمعی از فرمانداران و ائمه جمعه در استان با صدور پیام هایی مردم را به حضور در جشنواره دعوت کردند که این روند ادامه خواهد داشت.

به گفته وی اداره کل زندان های استان فارس نیز با اختصاص تسهیلات رفاهی و قضایی برای مددجویان شرکت کننده در جشنواره رضوی زمینه حضور محبوسین را در این رویداد فراهم کرده است.

گفتنی است از ابتدای نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی جلسات کمیته اجرایی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در فارس به صورت هفتگی و مستمر و به منظور پیشبرد برنامه های این جشنواره برگزار شده است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 107