منو1
Untitled

1398/5/15 سه‌شنبه با تجلیل از 12 برگزیده شهرستان؛ اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی درفیروزآباد برگزار شد آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان فیروزآباد به منظور تجلیل از دوازده برگزیده این جشنواره در شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، دومین اختتامیه شهرستانی نهمین دوره جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در استان فارس به شهرستان فیروزآباد اختصاص داشت که شامگاه روز دوشنبه 14 مردادماه با حضور روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس؛ سیدکمال علوی، فرماندار فیروزآباد؛ مسئولان شهرستان، برگزیدگان جشنواره و دوستداران کتاب در فیروزآباد و جمعی از مردم شهرستان فیروزآباد برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در این مراسم با اشاره به رشد  5/5  برابری استقبال مردم شهرستان فیروزآباد از این جشنواره درمقایسه با سال گذشته بیان کرد: در هشتمین دوره این جشنواره، تنها 681 نفر در این رقابت حضور داشتند اما در این دوره 3750 نفر معادل 3 درصد جمعیت فیروزآباد با شرکت در جشنواره رضوی از خوان نعمت اهل بیت بهره مند شدند.

روح الله منوچهری استقبال خوب مردم از جشنواره را حاصل تلاش کتابداران کتابخانه شهرستان دانست و گفت: در این دوره از جشنواره از نظر تعداد میزان مشارکت جایگاه چهارم به شهرستان فیروزآباد اختصاص یافته است.

سیدکمال علوی، فرماندار شهرستان فیروزآباد نیز با اشاره به میزان مشارکت مطلوب مردم در جشنواره کتابخوانی، از کتابخانه های عمومی و تلاش کتابداران برای برگزاری این رویداد فرهنگی قدردانی کرد.     

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی فیروزآباد همچنین به نامزدی این شهرستان در جشنواره پایتختی کتاب اشاره کرد و گفت:  بی شک تغییر سرنوشت هیچ جامعه ای اتفاق نخواهد افتاد؛ مگر به واسطه فرهنگ و فرهنگ ایجاد نخواهد شد مگر از راه کتاب.

در ادامه این دیدار از برگزیدگان نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در فیروزآباد با اهدای لوح سپاس و هدیه تقدیر شد. فرشید دوستی، زهرا محمدی، نادیا شهریاری در بخش چهار گزینه ای نوجوان؛ الیانا نعمت پور، محمدامین زکی خوانی، امیرسام محمدی و سها غضنفری، در بخش نقاشی کودک؛ ستایش امامی در بخش پویش کودک؛ فاطمه غلامی، کوکب شکوه، محمد حسین احمدی و سیمین موذنی نیز در بخش چهارگزینه ای بزرگسال، برگزیدگان این جشنواره بودند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 155