منو1
Untitled

1398/5/17 پنجشنبه با تقدیر از ده کتابخوان برگزیده؛ بوانات میزبان اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شد در آیین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان بوانات با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، ‌از ده کتابخوان برگزیده تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، در ادامه برگزاری اختتامیه‌های جشنواره کتابخوانی رضوی در فارس، شهرستان بوانات روز چهارشنبه 16 مردادماه میزبان برگزیدگان رضوی بود تا در مراسمی که با حضور روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس؛ علی محمودی فرماندار بوانات و جمعی از مسئولان شهرستان و دوستداران کتاب همراه بود، از ده برگزیده فردی و خانوادگی این شهرستان تقدیر شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در این مراسم با بیان اینکه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بوانات با استقبال بسیار خوبی برگزار شد، گفت: در این دوره  1933 نفر معادل 3/8 درصد مردم شهرستان بوانات در این رقابت حضور یافتند که  ۱۳۷۵ نفر در بخش آنلاین و بقیه در بخش مکتوب بود و این موضوع از نظر توجه به بخش آنلاین و ترویج کتابخوانی دیجیتال اهمیت بسیاری دارد.

روح‌الله منوچهری در ادامه با بیان اینکه در بوانات ده نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی برگزیده شده‌اند، اضافه کرد: حضور قریب به چهار درصد از مردم در یک جشنواره کتابخوانی، دستاورد بزرگی است که جز با  لطف و کرم امام رضا (ع) و تلاش های کتابداران شهرستان میسر نبود.

او با این توضیح که امسال اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در فارس، در سطح شهرستانی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: براساس میزان شرکت مردم در جشنواره ‌در این دوره، در استان فارس از مجموعه بیست و نه شهرستان، آیین اختتامیه در دوازده شهرستان برگزار می‌شود که بوانات یکی از آنهاست. و از این نظر، تلاش مجموعه کتابخانه‌های عمومی بوانات قابل تقدیر است.

علی محمودی، فرماندار شهرستان بوانات نیز در این دیدار، ضمن قدردانی از کتابخانه‌های عمومی برای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: میزبانی از امام رضا و خاندان اهل بیت(ع) برای ما افتخار بزرگی است و وجود بابرکت ایشان، ظرفیت گسترده ای را برای اجرای فعالیت های فرهنگی رقم زده است.

گفتنی است در ادامه این دیدار از برندگان جشنواره با اهدای لوح سپاس و هدیه قدردانی شد. فائزه صباحی، مریم خسروی، محمد هاشمی و هانیه عباسی برگزیدگان بخش مسابقه چهارگزینه‌ای نوجوان و لیلا برزگر، علی اصغر غریب، لیلا حسن‌پور و شکوفه رزبان برگزیدگان بخش مسابقه چهارگزینه‌ای بزرگسالان شهرستان بوانات بودند. همچنین سمیه هاشمی  و روح‌الله روشن نیز در بخش خانوادگی برگزیده شناخته شدند که از آن‌ها تجلیل شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 130