منو1
Untitled


1398/6/13 چهارشنبه به منظور برنامه ریزی در زمینه شهرهای فاقد کتابخانه استان؛ نشست شورای اداری کتابخانه های عمومی فارس برگزار شد سومین نشست شورای اداری کتابخانه های عمومی استان فارس با موضوع برنامه ریزی درزمینه شهرهای فاقد کتابخانه و برگزاری هفته کتاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه کتابخانه های عمومی استان فارس، سومین نشست مسئولان کتابخانه های عمومی فارس در سال جاری با حضور مدیرکل، معاونین و کارشناسان اداره کل و همچنین روسای ادارات کتابخانه های عمومی در شهرستان ها برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در این دیدار با اشاره به اقدامات انجام شده در سال جاری عنوان کرد: در هفته دولت امسال پنج کتابخانه در استان افتتاح و پروژه احداث دو کتابخانه عمومی آغاز شد که از جمله آن ها افتتاح کتابخانه عمومی خیام در شهر فاقد کتابخانه دبیران بود.

روح الله منوچهری برنامه ریزی برای ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه را اولویت این مجموعه دانست و گفت: در حال حاضر 21 شهر فارس، کتابخانه عمومی ندارد و رؤسایی که در شهرستان آن ها، شهر بدون کتابخانه وجود دارد، باید بیشتر تلاش کنند.

وی همچنین از برنامه ریزی و ایجاد پروژه در برخی از این شهرها خبر داد  و گفت: سعی بر این است که  پروژه های در دست اقدام هرچه زودتر به سرانجام برسد.

منوچهری با اشاره به در پیش بودن هفته کتاب، خواستار برنامه ریزی برای برگزاری پرشور هفته کتاب شد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فاس در ادامه با بیان اینکه فراخوان جشنواره ملی عشایر و روستاهای دوستدار کتاب اعلام شده است، گفت: در استان فارس 52 کتابخانه روستایی داریم و برای موفقیت در این جشنواره می توان از ظرفیت این کتابخانه بهره برد.

او با تصریح اینکه دو جشنواره عشایر و روستاهای دوستدار کتاب و پایتخت کتاب ایران با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور اجرا می شود، خاطرنشان کرد: در این جشنواره ها بیش از هر چیز نفس کار، یعنی ترویج فرهنگ کتابخوانی مهم است و حضور کتابخانه های عمومی در این رویداد، باعث پیشرفت کتابخانه ها خواهد شد.

گفتنی است در ادامه این دیدار نشست شورای امر به معروف و نهی ار منکر استان نیز با ارائه مباحثی در راستای گرامیداشت ایام محرم و هفته امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 189