منو1
Untitled


1398/3/27 دوشنبه در نشستی با حضور معاونان استاندار؛ وضعیت کتابخانه مرکزی کازرون و دیگر پروژه های عمرانی این شهرستان بررسی شد اجرای طرح‌های عمرانی نیمه تمام شهرستان کازرون از جمله کتابخانه مرکزی شهر کازرون، موضوع نشستی با حضور معاونان استاندار و مسئولان استانی و شهرستانی بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، روز یکشنبه 26 خرداد، جلسه ای با حضور سید احمد احمدی زاده معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی، محمود رضایی کوچی معاون امور عمرانی و امیرحسین جمشیدی مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس، روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس، داریوش دهقان فرماندار کازرون و جمعی از مدیران مسئولان استانی و شهرستانی با موضوع پروژه های عمرانی نیمه تمام شهرستان کازرون از جمله پروژه کتابخانه مرکزی برگزار شد که در ادامه این نشست، شماری از مدیران کل و مسئولان استانی و محلی گزارشی از طرح‌های عمرانی را که طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ در شهرستان کازرون به بهره برداری می رسند، ارائه کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در این نشست به تشریح وضعیت کتابخانه مرکزی کازرون پرداخت و  گفت: ساخت این پروژه در سال 1389 و با نقشه ای  در سه طبقه با زیر بنای دو هزار و ۵۰۰ مترمربع آغاز شده است که این طرح تاکنون ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

روح الله منوچهری افزود: با اعلام اینکه تاکنون قریب به 15 میلیارد ریال در این طرح هزینه شده است، خاطر نشان کرد: برای اتمام این پروژه به بیش از 48 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که درصورت تخصیص نیمی از این اعتبار می توان فاز اول این کتابخانه را تا پایان سال راه اندازی کرد.

منوچهری در پاسخ به اینکه از اعتبارات نیم درصد کتابخانه های عمومی کازرون در ساخت این کتابخانه مرکزی بهره برد، نیز عنوان کرد: اعتبارات نیم درصد کتابخانه های تنها درآمد پیش بینی کتابخانه های عمومی است که صرف هزینه های جاری کتابخانه ها می شود.

۱۲ طرح عمرانی نیمه تمام در شهرستان کازرون با اولویت دنبال می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با بیان اینکه به دستور استاندار فارس به کازرون سفر کرده است، گفت: برای سرعت بخشی به پروژه‌های نیمه تمام که روند کندی در پیشرفت دارد، اعتباراتی از سه محل پیش بینی شده است تا اجرای این طرح‌ها شتاب گیرند.

محمود رضایی کوچی گفت: اجرای ۱۲ طرح عمرانی نیمه تمام در شهرستان کازرون از جمله کتابخانه مرکزی، تصفیه خانه کازرون و پروژه هایی در حوزه‌های راه اصلی و فرعی، بهداشت و درمان، آب و فاضلاب شهری و روستایی است که با اولویت دنبال خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: علاوه بر منابع و اعتبارات ملی این طرح‌ها، 60 میلیارد ریال از منابع تملک دارایی، 160 میلیارد ریال از منابع نفت وگاز و 340 میلیارد ریال از منابع توازن منطقه‌ای به اجرای این طرح‌ها در شهرستان کازرون اختصاص می‌یابد.

وی ادامه داد: اختصاص این منابع مالی به طرح‌های نیمه تمام شهرستان کازرون در شورای برنامه ریزی استان فارس به تصویب رسیده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس نیز در ادامه بر شتاب بخشی به اجرای این طرح‌ها تأکید کرد و گفت: تصمیم‌های اتخاذ شده در سطح استان و شهرستان برای توسعه شهرستان کازرون باید پیگیری شود تا در بازه زمانی مصوب شده اجرایی شود.

سید احمد احمدی زاده با تأکید بر ضرورت تقویت اطلاع رسانی خدمات دولت به مردم گفت: مسئولان نباید در اطلاع رسانی خدمات دولت به مردم کوتاهی کنند، در شرایط کنونی می‌توان گفت که دولت از این منظر مظلوم واقع شده است.

گفتنی است در ادامه این نشست مسئولان استان با حضور در محل، از وضعیت پروژه کتابخانه مرکزی کازرون بازدید کردند. این در حالی است که تصویب برگزاری نشستی با محوریت فازبندی ساخت کتابخانه مرکزی کازرون و بهره برداری از  بخشی از این کتابخانه در کمترین زمان، به ریاست دفتر امور فنی استانداری از جمله دستاوردهای این دیدار بود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 89