منو1
Untitled
پیام مسئولان
1398/3/1 چهارشنبه با صدور پیام هایی؛ مسئولان استان فارس، مردم را به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند فرمانداران و ائمه جمعه چند شهرستان فارس با انتشار پیام هایی مردم را به مشارکت حداکثری در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با معرفی 12 کتاب با موضوع زندگی ائمه اطهار (ع) برگزار شده است. در این راستا مسئولان استان فارس با حمایت از این رویداد بزرگ فرهنگی، در پیام هایی از مردم شهرستان ها برای شرکت در این جشنواره دعوت کردند.

حجت الاسلام ابراهیم احمدی، امام جمعه ارسنجان در این راه با ارسال پیامی مردم شهرستان را به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی فراخواند. در پیام وی آمده است:

«کتاب عامل دست یابی بشر به سعادت و راهنمای او به سوی رسیدن به زندگی مورد رضایت خداوند است؛ دین اسلام معجزه خود را علم و کتاب می داند و وظیفه هر انسان مؤمن و مسلمان است که با کتاب خواندن به شناخت عمیق از دین و پیشوایان خود دست یابد.

برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی رویداد بزرگ فرهنگی است که از کتاب های فاخر در حوزه ائمه معصومین(ع) بهره گرفته است و این جشنواره از برکات وجود امام رضا (ع) است.  اینجانب ضمن قدردانی از نهاد کتابخانه های عمومی برای برگزاری این رویداد، جشنواره کتابخوانی رضوی را  فرصت مناسبی برای مطالعه کتاب های ارزشی و کسب فضیلت در ماه مبارک رمضان می دانم و از همه مردم شریف ارسنجان برای شرکت در این جشنواره دعوت می کنم.»

افزون بر این، در پیام محمدباقر کاظمی فرماندار شهرستان ارسنجان به مردم نیز آمده است:

«کتاب و کتابخوانی از  مولفه های پیشرفت یک جامعه محسوب می شود و هر جامعه ای برای رسیدن به پیشرفت باید از دروازه کتاب و فرهنگ عبور کند. برگزاری جشنواره ها و مسابقات با معرفی کتاب های خواندنی می تواند یکی از راه هایی باشد که در جذب مردم به کتابخوانی مؤثر است.

نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، رویدادی مزین به نام ائمه اطهار است، که شرکت در این جشنواره با هدف آشنایی با کتاب های باارزش، بررسی ابعاد شخصیتی امام رضا(ع) و اهل بیت ایشان، ترویج فرهنگ رضوی و فرهنگ غنی اسلامی امری مهم و پسندیده است. از مردم شهرستان ارسنجان دعوت می کنم که با حضور حداکثری خود در این جشنواره، مشارکت چشمگیری را در این رویداد رقم بزنند».

حجت الاسلام عنایت الله اکبری امام جمعه و علی محمد کریمی فرماندار قیروکارزین نیز در پیامی مشترک خواستار حضور مردم شهرستان قیروکارزین در جشنواره کتابخوانی رضوی شدند. در متن این پیام نوشته شده است:

«برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی که با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی و گسترش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه کتاب های مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین  (ع) به ویژه حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا صلوات الله و سلامه علیه برگزار خواهد شد، فرصتی بسیار ارزشمند  و نیکو می باشد تا بار دیگر مردم شریف جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان  و اقشار تحصیلکرده و دانشگاهی به اهمیت و جایگاه مطالعه توجه نمایند.

مجموع آیات قرآنی و احادیث و روایات اهل بیت (ع) بیانگر توجه ویژه دین مبین ایلام به ارزش علم و آگاهی و اندیشیدن و عقلانیت و تفکر است. آنچه امروز به عنوان یکی ضرورت اجتناب ناپذیر و تأثیرگذار در جامعه به آن نیازمندیم آشنا ساختن و آموزش صحیح مطالعه  و تبیین جایگاه کتاب و کتابخوانی برای آحاد مردم به ویژه نوجوانان و جوانان است. فراهم کردن امکانات و فرصت های مطالعاتی، برنامه ریزی و مشارکت حساب شده مربیان و متولیان امر، برگزاری نمایشگاه های کتاب و زمینه سازی حضور مخاطبین  آن، جذابیت و بروز شدن کتابخانه های می تواند گام مؤثری در جهت رونق این امر مهم باشد. لازم و ضروری است که متولیان امر با استفاده از نظرات صاحبان اندیشه  و اهل قلم و دارای تفکر با ترغیب آنان به مطالعه و تحقیق و پژوهش زمینه های استفاده از نتایج تحقیقات علمی و کارشناسی در امورات اجرایی را فراهم نمایند.

این جانبان ضمن تقدیر و تشکر از نهاد کتابخانه های عمومی کشور و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر دست اندرکاران جشنواره کتابخوانی رضوی این حرکت خجسته را به فال نیک گرفته و از درگاه الهی آرزومندیم تا کتاب و کتابخوانی بتواند ارزش و جایگاه خود را در جامعه پیدا کند؛ زیرا که تفکر، عقلانیت و علم به همراه تقوای الهی بزرگترین ثروت هر فرد محسوب می شود».


 در همین راستا داوود ایوبی فرماندار ممسنی نیز در پیامی خواستار همکاری مسئولان و مردم شهرستان ممسنی در جشنواره کتابخوان رضوی شد. در متن پیان وی  در این باره آمده است:

«جشنواره کتابخوانی رضوی تأثیر بسزایی در رشد ارتقای سطح مطالعه فرهنگی جامعه ما دارد، این جشنواره فرصت مناسبی برای آشنایی بیشتر با زندگانی امام هشتم(ع)و تشویق عموم به کتاب وکتابخوانی است

امسال نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی آغاز به کار کرده است که این نشان می دهد این جشنواره در دوره های پیشین نیز موفق بوده است.

شهرستان ممسنی نیز در سال های گذشته مشارکت خوبی را در جشنواره کتابخوانی رضوی و دیگر برنامه های کتابخوانی داشته است. امیدوارم با همکاری مردم و مسئولان  در این دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی نیز موفق عمل کرده و حضور حداکثری در این جشنواره را رقم بزنیم».

 

 

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 124