منو1
Untitled
1398/3/23 پنجشنبه محمدرضا حدادپور جهرمی عنوان کرد: همه باید مبلغ جشنواره کتابخوانی رضوی باشیم محمدرضا حدادپور جهرمی نویسنده استان فارس با اشاره به تأثیرگذاری رویدادهای ارزشی همچون جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: این جشنواره با پرداختن به سیره رضوی ما را تا حدی از زیر بار شرمندگی اهل بیت(ع) بیرون آورده است.

حجت الاسلام محمدرضا حدادپور جهرمی نویسنده کتاب های حوزه امنیتی استان در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، با اشاره به اینکه نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی نشان می دهد که اهل بیت،  مؤمنان خود را فراخوانده اند، بیان کرد:  گاهی انسان با دیدن یک عکس و خواندن یک کتاب مسیر زندگیش تغییر می کند و به سمت نور حقیقت می رود. این اتفاقی است که در جشنواره کتابخوانی رضوی رخ داده است. تداوم این جشنواره برای 9 دوره، نشان می دهد که مردم با این رویداد انس گرفته اند و ائمه معصومه کار خود را انجام داده اند. حال این وظیفه ماست که این مخاطبان را پای کار نگه داریم.

وی راز ثمربخشی این جشنواره را ادامه دار بودن آن دانست و اضافه کرد: در باره این جشنواره ما نباید در یک حوزه متمرکز باشیم باید کار را توسعه دهیم و به دل جامعه و کف خیابان ببریم. امروزه جوانان ما ارتباطات سمعی و بصری بیشتری دارند. جشنواره کتابخوانی رضوی نباید به سالی یک بار محدود شود بلکه باید ارتباط با مخاطبان را در طول سال نیز حفظ کنیم.

این نویسنده با تأکید بر اینکه پرداختن این دوره از جشنواره به شخصیت احمد بن موسی (ع) بسیار حایز اهمیت است، بیان کرد: حضرت احمد بن موسی (ع) و مادر بزرگوار ایشان دو تن از اهل بیت هستند که در نهضت رضوی نقش بسیار مهمی داشته اند. به طوریکه حافظ جان امام رضا (ع) در زمان زندگی در مدینه و عالم و عابد و حامی به ولایت ایشان بودند. این دو بزرگوار شخصیت هایی هستند که بسیار جای کار دارند.

خالق کتاب حیفا اضافه کرد: متأسفانه شخصیت احمد بن موسی و مادر بزرگوار ایشان آنگونه باید در برای ما تبیین نشده است و وجود کتابی در جشنواره ملی کتابخوانی رضوی با موضوع این امامزاده جلیل القدر گام ارزشمندی در راستای شناساندن آن ها در جامعه است. به اعتقاد من این جشنواره با پرداختن به سیره رضوی و معرفی اهل بیت امام رضا (ع) از طریق کتاب، ما را تا حدی از زیر بار شرمندگی اهل بیت(ع) به ویژه شخصیت گهربار احمدبن موسی بیرون آورده است.

حدادپور با تأکید بر حمایت اهالی قلم و هنرمندان از این رویداد گفت: این جشنواره زمانی می تواند فراگیر شود که از تخصصی بودن خارج شود و  در دسترس عموم قرار گیرد؛ بر این اساس هر کسی که دارای رسانه و صدایی در جامعه است باید مبلغ جشنواره کتابخوانی رضوی باشد.

 

 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]