منو1
Untitled
1398/3/20 دوشنبه حسین فتاحی عنوان کرد؛ تلاش برای ارائه الگویی عملی در «هشت قصه از امام جواد(ع) برای بچه‌ها» حسین فتاحی، نویسنده کتاب «هشت قصه از امام جواد(ع)» گفت: از آنجا که معتقدیم همه ائمه معصومین(ع) نور واحد هستند، ابتکار نهاد در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با افزودن سیره یکی از ائمه معصومین در هر دوره، در کنار سیره امام رضا(ع) به عنوان موضوع اصلی، بسیار قابل تقدیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به نقل از فارس، حسین فتاحی، نویسنده کتاب «هشت قصه از امام جواد(ع)» اثر معرفی شده به عنوان یکی از منابع بخش کودک در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، درباره این کتاب گفت: طرحی در انتشارات قدیانی شکل گرفته بود تا سیره و زندگی چهارده معصوم در قالب قصه‌هایی کوتاه برای کودکان منتشر شود. بر این اساس از گروهی از نویسندگان برای تولید این مجموعه دعوت شد که پرداختن به زندگی و سیره امام جواد(ع) را بنده تقبل کردم.

وی درباره دلیل تقبل نگارش این کتاب توضیح داد: متأسفانه درباره زندگی و سیره امام جواد(ع) آثار مکتوب کمتری نسبت به سایر ائمه انجام شده است. بر این اساس تصمیم گرفتم تا با مطالعه در این حوزه اثر مناسبی برای شناخت این امام بزرگوار ارائه کنم. از آنجا که هدف اصلی آشنایی کودکان با سیره عملی اما جواد(ع) بوده، تلاش کردم تا رفتار این امام بزرگوار را در موقعیت‌های مختلف در قالب قصه بیان کنم.

این نویسنده با اشاره به ارائه هشت فراز از زندگی امام جواد(ع) در این اثر، افزود: بیان رفتار ایشان در خانواده، در برخورد با همسایگان، دیدار با دشمنان، دیدار با عالمان و غیره که در قالب یک قصه جذاب داری ماجرا ارائه شود، باعث می‌شود تا کودکان با ذوق و شوق قصه را دنبال کنند و تأثیرات شگرف خوانش این قصه، با ارائه یک الگوی عملی قابل اجرا، به شکل‌گیری شخصیت آنها در آینده کمک کند.

حسین فتاحی با ابراز خرسندی از ارائه این اثر در میان منابع جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی از ابتدا به دلیل مزین شدن به نام امام رضا(ع) جشنواره با برکتی بوده؛ اما از آنجا که معتقدیم همه ائمه معصومین(علیهم السّلام) نور واحد هستند، واگذاری این حرکت فرهنگی به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و ابتکار نهاد در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با افزودن سیره یکی از ائمه معصومین در هر دوره، در کنار سیره امام رضا(ع) به عنوان موضوع اصلی، بسیار قابل تقدیر است.

وی افزود: معتقدم این اقدام که امسال با افزودن سیره و زندگی امام جواد(ع) در جشنواره کتابخوانی رضوی ایجاد شده، تکمیل کننده این جشنواره با برکت است. بدون شک این حرکت فرهنگی بزرگ علاوه بر ایجاد زمینه آشنایی و انس بیشتر مردم با ائمه خواهد شد، باعث تحرکی در حوزه کتابخوانی نیز خوانی شد. روند رو به افزایش مشارکت مردمی در این جشنواره طی سه دوره اخیر نیز گواهی بر این اتفاق است.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]