منو1
Untitled

1398/3/21 سه‌شنبه رونق شعر و کتاب در شهر زرین فارس؛ کتابخانه عمومی آیت الله نسابه میزبان نشست های کتابخوانی و کارگاه آموزش شعر شد کتابخانه عمومی آیت الله نسابه شهر حاجی آباد زرین دشت چهار جلسه کتابخوانی انجمن های ادبی و دو کارگاه آموزشی شعر را برگزار کرد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زرین دست، کتابخانه عمومی آیت الله نسابه شهر حاجی آباد زرین دشت در یکماه گذشته میزبان چهار جلسات کتابخوانی انجمن ادبی و دو کارگاه آموزشی شعر با حضور علاقه مندان بوده است.

نخستین جلسه مطالعاتی انجمن آدینه این کتابخانه با محوریت معرفی کتاب «دولت قرآن» روز 19 اردیبهشت با حضور اعضا برگزار شد. در این دیدار مجید شریف زاده نویسنده و شاعر شهرستان غزلی از حافظ را بررسی کرد و در ادامه شعر خوانی توسط جمعی از شاعران شهرستان برگزار شد. در این دیدار همچنین کتاب «دولت قرآن  برداشت های صحیح حافظ از قرآن کریم»، نوشته احمد دانشگر معرفی شد.

افزون بر این، دیدار دیگر اعضای انجمن ادبی آدینه که پنج شنبه 2 خرداد ماه در کتابخانه عمومی آیت الله نسابه انجام شد، به بررسی اشعار حافظ،  شعرخوانی و بررسی مباحث نظری شعر اختصاص یافت.

در همین راستا، نشست کتابخوانی انجمن صفحه نیز با معرفی چهار کتاب روز 26 اردیبهشت ماه  برگزار شد. در این نشست، رضا معصومی به معرفی کتاب «نیمه تاریک ماه» اثر هوشنگ گلشیری پرداخت و محسن توکل خواندن نمایشنامه «وقتی همه خوابیم» اثر بهرام بیضایی را پیشنهاد کرد. همچنین صلاح الدین دیانت خواه  و غلامرضا تجدد دیگر اعضای انجمن نیز به ترتیب به بررسی و معرفی کتاب های «اتاقی از آن خود» به نویسندگی ویرجینیا وولف و «عشق روی پیاده رو» نوشته مصطفی مستور پرداختند.

در نشست دیگر اعضای انجمن صفحه نیز که با استقبال زیاد دوستداران کتاب و کتابخوانی روز 9 خرداد برگزار شد، اعضای انجمن چهار کتاب خواندنی را به اشتراک گذاشتند. محمود باقری از اعضای همیشگی جلسات صفحه به معرفی کتاب « رشد کودک: کودک از دو تا سه سالگی» اثر هریف گریفی پرداخت که اعضای جلسه به نقد و بررسی آن پرداختند. در ادامه نیز سه رمان  «بیوه ها» اثر اریل دورفمن، «رمان دختری» در قطار از پائولا هاوکینز و «وقتی که جنگ تمام شد بیدارم کن» نوشته عباس جهانگیریان معرفی شد.

این در حالی است که کتابخانه عمومی آیت الله نسابه شهر حاجی آباد برای علاقه مندان به شعر و ادب، کارگاه آموزشی شعر را با تدریس صلاح الدین دیانت خواه  برگزار کرد. تاکنون دو جلسه از این کارگاه در کتابخانه برگزار شده و آموزش مبانی شعر نو، بررسی شعر و تبادل نظر درخصوص ادبیات و شعر از جمله سرفصل های این کارگاه بوده است.

 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]