منو1
Untitled
1398/3/20 دوشنبه طلوع خورشید رضوی در کتابخانه های عمومی استان فارس؛ ویژه برنامه های نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در فارس برگزار شد کتابخانه‌های عمومی استان فارس از آغاز بزرگترین رویداد کتابخوانی کشور، با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، میزبان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان فارس در راستای برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برنامه‌های فرهنگی ویژه ای اجرا کردند که در اینجا بخشی از این برنامه ها مرور می شود:


شور و نشاط رضوی در روستای کتک ارسنجان

کتابخانه عمومی ابوذر کتکی نشست کتابخوان جشنواره رضوی را با حضور جمعی از دانش آموزان برگزار کرد. در این نشست کتاب های «درختی که بال درآورد» «با کبوترهای گنبد» ، «امام رضا(ع)»، «کبوترها و آهوها» و «فاطمه و فاطمه» معرفی شد.

 

در نشست کتابخوان دیگری که در مدرسه شهدای کوهنجان کتک و با هدف معرفی کتاب های کتابخوان ماه و جشنواره رضوی برگزار شد، نیز خواندن کتاب های «درختی که بال در آورد»، پیشنهاد شد.

 

این کتابخانه در دیدار دیگر میزبان جمع خوانی کتاب های «کبوترها و آهوها»، «امام رضا(ع)» بود.

 


تورق کتاب های رضوی در میان عطر ایثار و شهادت در پاسارگاد

نشست کتابخوان تخصصی ویژه جشنواره کتابخوانی رضوی همزمان با همایش حماسه ایثار  در کتابخانه عمومی شهید خبازی سعادتشهر  برگزار شد. در این دیدار ضمن تبیین شرایط جشنواره کتابخوانی رضوی، کتاب های این جشنواره  در قالب نشست کتابخوان ویژه معرفی شد.

 


خوانش شیوه نامه جشنواره با حضور بیش از 50 عضو در خرامه

نشست های ادبی و کتابخوان هفتگی کتابخانه عمومی محمد رسول الله (ص) خرامه، در میانه خردادماه به موضوع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اختصاص یافت. در این برنامه که با حضور کریم رنجبر و مجتبی دهقانی، نویسندگان بومی و جمعی از دانش آموزان، فرهنگیان و دانشجویان همراه بود، افزون خوانش شیوه نامه و تبیین جشنواره برای اعضا، چهار کتاب از منابع این جشنواره ملی ارائه و معرفی شد.

نشست های کتابخوانی شهرستان داراب

نشست کتاب خوان مدرسه ای کتابخانه عمومی یحیی انصاری داراب ویژه معرفی کتاب های جشنواره و با حضور دانش آموزان کلاس های پنجم ابتدایی مدرسه شهیدان حامدی، برگزار شد.  در این نشست که به منظور معرفی کتاب های بخش کودک و نوجوان نهمین دوره جشنواره رضوی برپا شد،  ضمن معرفی و تبیین شرایط جشنواره به دانش آموزان کتاب های «هشت قصه از امام جواد(ع)برای بچه ها»، «امام رضا(ع)، «با کبوترهای گنبد» و «درختی که بال در آورد»، معرفی شد.

 

در همین راستا دو نشست جمع خوانی و معرفی کتاب های کودک و نوجوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز به همت کتابخانه عمومی شهدای جنت شهر داراب برگزار شد.

 


ادای دین مردم مصیری به امام خوبی ها

 اولین نشست کتابخوان مدرسه ای کتابخانه عمومی مصیری شهرستان رستم در مدرسه شهید بازیار محله بردکوه و با موضوع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

کتابداران کتابخانه عمومی مصیری رستم همچنین در دیدار دیگری به معرفی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در جمع کودکان قرآن آموز مؤسسه بیت الاحزان شهرستان پرداختند.

 

کودکان و نوجوانان سپیدانی مهمان برنامه های «دوست مهربان کبوترها» شدند

کتابخانه گنجینه معرفت شهر اردکان در نشستی با موضوع جشنواره رضوی پذیرای جمعی از نوجوانان بود. در این نشست کتاب «درختی که بال درآورد» به دست امیرحسین صدیقی  و کتاب «با کبوترهای گنبد» به دست میلاد جوکار  معرفی و جمع خوانی شد.

 

این کتابخانه همچنین به مناسبت سوم خرداد، برنامه قصه خوانی و نقاشی از کتاب «هشت قصه از امام جواد (ع)»  را برگزار کرد.  دراین برنامه بیش از  عضو به طراحی و نقاشی از قصه های خوانده شده پرداختند.

 

افزون بر این در اقدامی دیگر نشست قصه خوانی و نقاشی مادر و کودک از کتاب «کبوترها و آهوها» در بخش کودک کتابخانه عمومی گنجینه معرفت برگزار شد.

 


رونق جشنواره کتابخوانی در شهرستان فیروزآباد

کتابخانه عمومی سروش شهر فیروزآباد در هفته پایانی اردیبهشت میزبان دو نشست قصه گویی از کتاب «هشت قصه از امام جواد (ع)» بود.

 

آخرین نشست کتابخوان مدرسه ای سال تحصیلی جاری کتابخانه عمومی سروش نیز در دبستان فرهنگیان فیروزآباد و با معرفی مجموعه کتاب های نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

 

افزون بر این نشست کتابخوان کودک و نوجوان کتابخانه عمومی سروش با معرفی کتاب های نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط فاطمه زارعی کتابدار کتابخانه ی سروش برپا شد و در ادامه نیز اعضا هشت کتاب خواندنی از جمله «فاطمه و فاطمه» و «هشت قصه از امام جواد (ع)» را با دوستان خود به اشتراک گذاشتند.

 

در همین راستا، دومین نشست کتابخوان کتابخانه عمومی گلستان فیروزآباد نیز به ارائه توضیحاتی درباره جشنواره و معرفی و پنج کتاب از این رویداد اختصاص یافت.  در این دیدار کتاب های  «مهارت‌های ارتباط موثر در سیره امام رضا(ع)»، «فصل فیروزه»، «درّ عصمت؛ مروری بر زندگانی حضرت معصومه(س)» «ابوالفضل نهضت رضوی» و «سیره تقوی؛ ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام جواد(ع)» ارائه شد.

 

جمع‌خوانی کتاب «هشت قصه از امام جواد (ع)» دیگر برنامه کتابخانه عمومی گلستان شهر میمند در راستای برگزاری بزرگترین رویداد کتابخوانی کشور بود. این برنامه با هدف آشنایی کودکان با جشنواره رضوی و همچنین آشنایی آنان با شخصیت والای امام جواد (ع) صورت‌گرفت. در پایان بچه‌ها با توجه به دریافت خودشان دربخش نقاشی جشنواره شرکت‌کردند.

 

بانوان روستای ولیعصر مرودشت به جشن نشستند

جشن کتابخوان  رضوی در کتابخانه روستایی ولی عصر (عج) مرودشت برگزار شد. در این دیدار صمیمی برنامه ها و اهداف جشنواره تبیین و منابع جشنواره رضوی کتابخوان رضوی به بانوان معرفی شد. در این نشست مقرر شد هریک از بانوان سفیری برای ابلاغ جشنواره در خانواده و محل زندگی خود شوند.

 

تبلیغات گسترده جشنواره رضوی در راهپیمایی روز قدس

اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس در روز جهانی قدس در مسیر راهپیمایی و درجوار حرم مطهر احمدبن موسی (ع) با برپایی غرفه، به ارائه خدمات فرهنگی با محوریت نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت. معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی با توزیع بروشورها و اقلام تبلیغاتی، انتشار نرم افزار جشنواره در بیش از دویست دستگاه همراه، همچنین قصه گویی و شرکت نزدیک به یکصد کودک در مسابقه نقاشی رضوی در کنار معرفی و خدمات کتابخانه های عمومی از جمله برنامه ها این ایستگاه فرهنگی بود.

 

 کتابداران کتابخانه های عمومی مرودشت نیز در واپسین جمعه ماه مبارک رمضان پس از شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس در مصلی نماز جمعه حضور یافتند و با قرار دادن میزهای خدمت در مصلی به تبلیغ نهمین جشنواره رضوی پرداختند.

 

در همین راستا، كتابخانه هاي عمومي محمدرسول الله (ص) خرامه نیز با برپایی غرفه در مسير راهپيمايي روز قدس به معرفي جشنواره كتابخواني رضوي، برگزاری مسابقه نقاشي رضوی كودكان و نونهالان از منابع رضوي و نمايش كتاب های روز قدس و فلسطين پرداخت.

 

 در شهرستان فسا مسابقه نقاشی کودکان و نشست پویش کتابخوان مجازی جشنواره رضوی ویژه کودکان در مهد آدینه مصلی نماز جمعه شهرستان فسا همزمان با راهپیمایی روز قدس برگزار شد.

 

 افزون بر این کتاب های جشنواره کتابخوانی رضوی نیز در مصلای نماز جمعه شهر ششده شهرستان فسا به نمایش درآمد و کودکان مشتاق در مسابقه نقاشی رضوی شرکت کردند.

 

در شهرستان داراب نیز کتابداران با ایجاد غرفه در مصلی نماز جمعه، مردم را به حضور هرچه بیشتر در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]