منو1
Untitled
انجمن جهرم

انجمن جهرم

انجمن جهرم

انجمن جهرم
1397/12/20 دوشنبه در انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان جهرم مطرح شد: هیچ مسئله ای مانع از پرداخت نیم درصد نمی‌شود فرماندار شهرستان جهرم در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان که با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس همراه بود، شهرداران جهرم را به پرداخت نیم درصد ملزم کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان جهرم با حضور بخشداران، شهرداران، اعضای شوارهای شهر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد و دیگر اعضای این انجمن روز یکشنبه 19 اسفندماه به ریاست علیرضا صحراییان فرماندار جهرم برگزار شد. در این نشست که با حضور روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس و در کتابخانه عمومی میرزانصیر جهرمی تشکیل شد، علاوه بر بررسی چند دستورکار، مسئولان شهرستان در قالب طرح کتابخانه گردی، به بازدید قدیمی ترین کتابخانه عمومی شهر جهرم رفتند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در این دیدار با اشاره به کتابخانه های عمومی شهر جهرم گفت: شهرستان جهرم 9 کتابخانه عمومی نهادی و دو کتابخانه عمومی مشارکتی دارد که امروز نیز سومین کتابخانه مشارکتی این شهرستان در مرکز آموزشی شهید دستغیب ناجا به بهره برداری می رسد.

روح الله منوچهری با تصریح اینکه در بحث کتابخانه ها نگاه ما به توسعه است، گفت: ساختمان جدید کتابخانه عمومی امام صادق (ع) قطب آباد جهرم تکمیل و تجهیز شده است و به زودی افتتاح خواهد شد. اما پروژه در دست ساخت، بخش خفر هنوز به نتیجه نرسیده است.

این مقام مسئول از ارتقای سیستم سرمایشی کتابخانه ها خبر داد و عنوان کرد: برای تمامی کتابخانه های عمومی جهرم اسپیلیت خریداری شده و در تلاشیم که با همکاری اداره برق شهرستان تا قبل از آغاز فصل گرما، سیستم برق کتابخانه ها نیز ارتقا یابد.

فرماندار شهرستان جهرم نیز در ادامه این دیدار با بیان اینکه برای به نتیجه رسیدن کتابخانه عمومی قطب آباد تلاش بسیاری صورت گرفته است: در دو سال گذشته بیش از ده میلیارد ریال از اعتبارات شهرستان به این کتابخانه اختصاص یافت. این در حالی است که همزمان به پروژه کتابخانه عمومی علامه خفری نیز از منابع شهرستان اعتبار داده شد، اما این پروژه به سرانجامی نرسیده است.

 علیرضا صحراییان با بیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس مجری ساخت این کتابخانه هاست، ادامه داد: از بخشدار خفر انتظار می رود که مشکلات مربوط به این پروژه را پیگیری کند تا این کتابخانه نیز هرچه زودتر ساخته و بهره برداری شود.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان جهرم در ادامه با تأکید بر اینکه هیچ مسائلی مانع از پرداخت نیم درصد  نمی‌شود، گفت: توصیه من این است که بخشداران، شهرداران را توجیه کنند که در دو هفته مانده به پایان سال حق کتابخانه‌های عمومی را بپردازند. زیرا پرداخت نکردن این سهم، به زیان مردم جهرم است.

صحراییان ادامه داد: در پرداخت نیم درصد خیالتان راحت باشد؛ چون نیم درصد در جای خود هزینه می‌ شود. کتابخانه های عمومی مکانی است که روزانه فرهنگیان؛ دانش‌آموزان، محصلان، علاقه مندان و مردم عادی از آن استفاده می کنند؛ همچنین کتابخوانی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و دولتمردان بر ترویج کتابخوانی تأکید دارند.

وی در ادامه به ضرورت توجه به کتابخوانی در روستاها اشاره کرد و گفت: براساس قانون، سه درصد از بودجه دهیاری‌ها صرف هزینه‌های فرهنگی می‌شود؛ از این بودجه باید برای ترویج کتابخوانی استفاده شود و هیچ جا بهتر از کتابخانه نیست. بخشداران با همکاری دهیاران اولویت پرداخت این سه درصد بودجه فرهنگی را برای ارتقای کتابخانه‌های عمومی روستاها بگذارند.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 239