منو1
Untitled
جلسه انجمن گراش

جلسه انجمن گراش

جلسه انجمن گراش

جلسه انجمن گراش
1398/2/31 سه‌شنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی گراش بیان شد: اقدامات مثبتی در حوزه زیرساخت کتابخوانی در گراش در حال انجام است نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گراش در سال جاری به بررسی نیازهای کتابخانه های عمومی و تبیین نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گراش که با حضور روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس و به ریاست اصغر فرودی فرماندار گراش تشکیل شد، نیازها و مشکلات کتابخانه های عمومی شهرهای گراش و ارد بررسی و در زمینه اجرای نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان برنامه ریزی شد.

روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های گراش عنوان کرد:  با توجه به زیرساخت های مناسب کتابخانه های عمومی در شهرستان گراش،  نیاز است که در زمینه شاخص های کتابخانه ای به ویژه عضویت و امانت اقدامات جهادی صورت پذیرد.

منوچهری در ادامه به مهم ترین برنامه پیش روی کتابخانه های عمومی اشاره و عنوان کرد: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شده است و همه افراد در رده های سنی و به شکل های مختلف می توانند در این جشنواره شرکت کنند. وی در ادامه خواستار مشارکت بالای ادارات و سازمان ها و مردم در این جشنواره شد.

فرماندار شهرستان گراش نیز در این دیدار لزوم همکاری سایر ادارت با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در راستای نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را خواستار شد و گفت: اهمیت کتاب بر هیچ اندیشمندی پوشیده نیست و هر جا کتابخوانی رونق دارد، شاخص های رفاه اجتماعی بهبود پیدا می کند. در جامعه ای که کتاب به معنای واقعی رواج دارد هزینه اداره جامعه برای مدیران کاهش پیدا می کند.

اصغر فرودی با تشکر از خیرین عنوان کرد: در شهرستان گراش با هماهنگی دولت و خیرین، در حوزه کتابخانه سازی  قدم های خوبی برداشته شد که نمونه آن واگذاری ساختمان کتابخانه شهر گراش از سوی موسسه آبشار اندیشه و پیگیری ساخت پروژه کتابخانه عمومی شهر توسط خاندان عظیمی است. لازم است که مجموعه کتابخانه ها و خیرین نیک اندیش این کار به سرانجام رسیدن این کتابخانه را در اولویت کارها قرار دهند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گراش همچنین به ضرورت ایجاد کتابخانه در روستای  فداغ اشاره کرد و از شورای روستا خواست که با جدیت به این موضوع رسیدگی کنند.

سیما برزین سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گراش در ادامه این نشست گزارشی از فعالیت های یکساله اداره را ارائه کرد و با تأکید بر ضرورت همکاری دستگاه ها در برنامه های ترویجی کتابخانه های عمومی به ویژه جشنواره رضوی، به تبیین نیازها و مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان گراش پرداخت.

گفتنی است که در پایان این نشست ضمن قدردانی از زحمات چند ساله حسن رهبر رئیس پیشین اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گراش، سیما برزین به عنوان سرپرست جدید این اداره معرفی شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 59