منو1
Untitled
1398/3/6 دوشنبه با موضوع برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛ جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان رستم برگزار شد نخستین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان رستم با موضوع برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رستم، نخستین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان رستم در سال جاری به ریاست سید ابوطالب حسینی، فرماندار شهرستان رستم برگزار شد. ارائه عملکرد یکساله مجموعه اداره کتابخانه عمومی شهرستان، توضیح و تبیین نحوه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی و بررسی و پیگیری مشکلات کتابخانه ای در شهرستان رستم از مهمترین دستور کارهای این جلسه بود.

فرماندار شهرستان رستم در این نشست با اشاره به ظرفیت بالای فرهنگی و  علمی این شهرستان، لزوم همکاری سایر ادارات با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در راستای توسعه فضاهای کتابخانه ای و برنامه های ترویجی کتابخوانی را خواستار شد.

سید ابوطالب حسینی با بیان اینکه فرهنگ کتابخوانی باید در شهرستان گسترش یابد، اضافه کرد: خانواده ها از فضای مجازی کمتر استفاده کنند؛ چراکه فضای مجازی آسیب های جبران ناپذیری را به فررزندان ما وارد می کند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رستم در ادامه برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را اقدام شایسته ای عنوان کرد و گفت: این جشنواره ملی در سطوح مختلف برنامه ریزی شده و لازم است که تمامی سازمان ها و ادارات در کنار کتابخانه عمومی شهرستان به تبلیغ این جشنواره بپردازند تا ان شاء الله  شاهد مشارکت چشمگیر مردم رستم در این جشنواره  باشیم.

رضا کردستانی سرپرست اداره کتابخانه عمومی شهرستان رستم نیز با بیان اینکه جشنواره رضوی مهترین برنامه های نهاد کتابخانه عمومی کشور است که علاوه بر ترویج فرهنگ کتابخوانی سیره و فرهنگ رضوی را نیز تبلیغ می کند، از ادارات،سازمان ها و نهاد های فرهنگی شهرستان خواست که در برگزاری این جشنواره مشارکت کنند.

وی خاطر نشان کرد: این جشنواره در سه رده سنی کودک، نوجوان، و جوان و بزرگسال و به شیوه های مختلف ترسیم نقاشی، مسابقه مکتوبو الکترونیکی چهارگزینه ای، معرفی متنی کتاب و پویش نشست کتابخوان مجازی برگزار می شود و علاقه مندان برای شرکت در این رویداد می توانند به سامانه جشنواره یا کتابخانه عمومی مصیری شهرستان مراجعه کنند.

گفتنی است در ادامه این دیدار نیازها و مشکلات کتابخانه عمومی شهرستان رستم مطرح و درباره آن گفت و گو شد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]