منو1
Untitled
1398/3/4 شنبه به همت کتابخانه عمومی گنجینه دانش ؛ یازده کتاب در نشست های کتابخوانی شهر قیر معرفی شد کتابداران کتابخانه عمومی گنیجینه دانش شهر قیر با هدف ترویج فرهنگ کنتابخوانی دو نشست کتابخوان و یک نشست شاهنامه خوانی را در اردیبهشت ماه برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، کتابخانه عمومی گنجینه دانش شهر قیر با همکاری مدرسه غیرانتفاعی پسرانه امید فردا نشست کتابخوان مدرسه ای را برگزار کرد. این نشست روز 11 اردیبهشت ماه برگزار شد که در آن پنج نفر از دانش آموزان به نمایندگی از همکلاسی های خود،به معرفی کتاب های خوانده شده پرداختند.

در این گردهمایی دوستانه امیرمحمد روستا کتاب «زندگانی پیامبر» را معرفی کرد و محمدحسین آتش زبان خواندن کتاب «وجود امام مهدی از منظر قرآن وحدیث» را پیشنهاد کرد. همچنین محمدحاتمی کتاب «دخترشیرفروش»، حسین رحمانی کتاب «بر بالین امپراتور» و حسین اکبری کتاب «امام زمان(عج)»را به اشتراک گذاشتند.

در همین راستا در نشستی دیگر،  همزمان با آغازین روزهای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، کتابخانه عمومی گنجینه دانش قیر با همکاری کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان نشست کتابخوان مدرسه ای را با معرفی پنج کتاب برگزار کرد.

در این نشست که روز پنج شنبه 19 اردیبشهت ماه در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قیر برگزار شد، مهرانا روئین تن کتاب «با کبوترهای گنبد»، نیلوفر حق شناس کتاب «فاطمه و فاطمه»، آیدا فتحی کتاب «بچه ها و کبوترها»، هستی حق شناس کتاب «درختی که بال در آورد» و ملیحه رحیمی، کتابدار کتابخانه گنجینه دانش کتاب «راز آن بوی شگفت» را معرفی کردند.

افزون بر این، نشست شاهنامه خوانی نیز در روز پاسداشت زبان وادب فارسی و بزرگداشت فردوسی در کتابخانه گنجینه دانش قیر با حضور شاعران، علاقه مندان و اعضای فعال کتابخانه برگزار شد. در این جلسه در ابتدا مطالبی درباره زندگی فردوسی و اشعار این شاعر فارسی بیان شد و سپس پنج نفر از کودکان فعال کتابخوانی به شاهنامه خوانی پرداختند . در این جلسه  همچنین کارشناسان زبان وادبیات فارسی درباره ویژگی های ادبی کتاب شاهنامه  بحث و گفت و گو کردند.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]