اخبار ویژه
1398/11/13 يكشنبه به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر؛ نشست رونمایی و بررسی «بهمن 65» در شیراز برگزار می شود آیین رونمایی و بررسی کتاب «بهمن 65» با حضور نویسنده اثر و علاقه مندان کتاب، 15 بهمن ماه در شهر شیراز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس،  به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران نشست رونمایی و بررسی کتاب «بهمن 65» اثر سندی مومنی روز سه شنبه 15 بهمن ماه ساعت 16 به میزبانی سالن کتابدار اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس برگزار می شود.

این برنامه با حضور سندی مومنی نویسنده اثر و علاقه مندان به حوزه رمان و داستان و ادبیات دفاع مقدس برگزار می شود؛ در این دیدار همچنین کیوان اصلاح پذیر منتقد ادبی؛ جنبه های ادبی و محتوایی کتاب را بررسی و ارائه خواهد کرد.

«بهمن 65» عنوان داستانی در حوزه نوجوانان است که به حادثه بمباران هوایی سال 65 در شیراز می پردازد. این اثر علاوه بر درون مایه دفاع مقدس، رابطه دو خواهر را نشان می دهد که پایان بندی بسیار زیبا و تأثیرگذاری دارد و در نهایت به تحول شخصیت اصلی داستان می انجامد.

راوی نوجوانی است که با خواهر بزرگش معصوم مشکل دارد. برادرش در جبهه است و همه درگیر مسائل جنگ هستند. روزی که راوی به خانه مادربزرگش می رود، شهر بمباران می شود و راوی متوجه می شود که بمب روی خانه شان افتاده است.

گفتنی است کتاب «بهمن 65» در سال جاری با تصویرگری پرویز حیدرزاده توسط انتشارات «به‌ نشر» منتشر شده است.