اخبار ویژه1398/11/3 پنجشنبه با حضور نویسنده اثر؛ کتاب «بلوای خاک» در شیراز نقد و رونمایی شد آیین رونمایی از کتاب «بلوای خاک» نوشته محمدسعید احمدزاده به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، آیین رونمایی از کتاب «بلوای خاک» نوشته محمدسعید احمدزاده با حضور نویسنده اثر، روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس و جمعی از علاقمندان روز چهارشنبه ۲ بهمن ماه در سالن کتابدار اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس برگزار شد.

روح الله منوچهری در این مراسم با اشاره به اینکه برنامه های فرهنگی گوناگونی در کتابخانه های عمومی برگزار می شود، گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی و معرفی آثار برتر از جمله برنامه های کتابخانه های عمومی است و برنامه هایی ویژه معرفی و بررسی کتاب به طور گسترده در کتابخانه ها برگزار می شود.

 مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس اضافه کرد: توجه به فرهنگ بومی، معرفی نویسندگان فارس و آثاری که درباره استان منتشر می شود در دستورکار کتابخانه های عمومی است.

در ادامه این دیدار مجید خادم و سمیه برازجانی به بررسی کتاب «بلوای خاک» پرداختند. به گفته منتقدان کتاب، «بلوای خاک» اگرچه از نظر محتوایی اثری مستقل است، برای فهم بهتر آن و درک نشانه های داستانی، مخاطب باید کتاب قبلی نویسنده با عنوان «شب پیر» را مطالعه کند. این کتاب، شخصیت های متفاوت، خرده روایت ها و موقعیت های گوناگون دارد که هر کدام مستقل و کامل است و در کنار هم معنا می یابد. «بلوای خاک» داستانی است که در زیرلایه های خود، داستان های بسیاری دارد و در آن با یک قصه و شخصیت مرکزی مواجه نیستیم.

محمدسعید احمدزاده، نویسنده کتاب نیز در این نشست، بن مایه آثارش را روایت هایی دانست که از کودکی در ذهن او شکل گرفته است.

وی گفت: از رویاهای کودکی من این بود که بتوانم داستان ها و روایت های خود را بنویسیم.