منو1
Untitled 
فايلها
160703 (3).doc 289.792 KB

اخبار ویژه
شهرستان ها
دیگر رسانه ها
اخبارکوتاه
به مناسبت هفته دفاع مقدس؛
نشست رونمایی و بررسی دو کتاب «سنگر علاف ها» و «پیرمرد و حوری» نوشته اکبر صحرایی روز سه شنبه دوم مهرماه در شیراز برگزار می شود.
بخشی از برنامه‌های هفته ‌نخست مهرماه کتابخانه‌های عمومی فارس اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان فارس در هفته اول مهرماه ۱۳۹۸ برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس؛
سیده معصومه دستغیب، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس، طرح مهربانی در مهر را نمونه یک فعالیت تأثیرگذار اجتماعی دانست و گفت: فرهنگ سازی در جامعه، از جمله وظایف کتابخانه های عمومی است.
در پی درگذشت پدر گرانقدر سرکار خانم الهام مصلی‌نژاد، کتابدار کتابخانه عمومی «میرزا نصیر جهرمی» شهر جهرم، روح‌الله منوچهری، این ضایعه را به این همکار گرامی و خانواده ایشان تسلیت گفت.
با معرفی ۸ اثر؛
پوستر «این چند کتاب» ویژه ماه محرم با معرفی ۸ کتاب با موضوع محرم و قیام امام حسین(ع) منتشر شد.
با هدف بررسی زیرساخت های فرهنگی شهرستان انجام شد؛
رضا انصاری، نماینده مردم شهرستان های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با هدف بررسی زیرساخت های فرهنگی شهرستان از کتابخانه شهید محمد اسلامی نسب روستای لایزنگان بازدید کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس خبر داد:
روح الله منوچهری از تجهیز کتابخانه های عمومی استان فارس به لوازم ضروری با هزینه ای بیش از 11 میلیارد و 300 میلیون ریال در سال جاری خبر داد.
بخشی از برنامه‌های هفته چهارم شهریورماه کتابخانه‌های عمومی اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان فارس در هفته چهارم شهریورماه ۱۳۹۸ برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
مسئول کتابخانه عمومی ابوریحان شیراز خبر داد:
محمدرضا ابراهیمی از برگزاری مسابقه کتابخوانی «ستارگان دانش» در کتابخانه ابوریحان خبر داد و گفت: علاقه مندان می توانند تا بیستم مهرماه در این رقابت شرکت کنند.
احمد اکبرپور عنوان کرد؛
احمد اکبرپور، نویسنده برجسته ادبیات کودک و نوجوان استان فارس درباره اجرای پویش «مهربانی در مهر»، گفت: یکی از مهم ترین نیازهای اجتماعی افراد کتاب است و توجه نهاد به مسائل اجتماعی با محوریت کتاب و کتابخوانی بسیار مثبت و اثرگذار خواهد بود.
با معرفی و قدردانی از 26 برگزیده؛
در آیینی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس از 26 برگزیده جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان مرودشت قدردانی شد.
جلد چهارم از کتاب «هدهد سفید» منتشر شد؛
چهارمین جلد از کتاب «هدهد سفید» ویژه نوجوانان که بر اساس نیاز به ترویج و تبلیغ کتاب و کتابخوانی با زبان و ادبیات مناسب این گروه سنّی تهیه شده، پس از رونمایی در اختتامیه نخستین جشنواره «نشان هدهد سفید» منتشر و در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور توزیع شد.
گفتگو با کتابدار بخش کودک کتابخانه محقق العلمای استهبان؛
تلاش برای حفاظت از طبیعت استهبان، تأمین مایحتاج کودکان نیازمند شهر و اهتمام به ایجاد انگیزه در بیماران با ابزار کتاب، از برنامه های کتابخانه محقق العلما برای ارتقای سطح زندگی شهروندان استهبان است.
با انجام عملیات بازسازی و شاداب سازی؛
در ادامه پروژه های عمرانی کتابخانه های عمومی فارس به مناسبت هفته دولت، پروژه بازسازی و شاداب سازی کتابخانه عمومی ولیعصر (عج) مرودشت به بهره برداری رسید.
بخشی از برنامه‌های هفته سوم شهریورماه کتابخانه‌های عمومی فارس اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان فارس در هفته سوم شهریورماه ۱۳۹۸ برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس خبر داد؛
روح الله منوچهری با اشاره به اجرای طرح «مهربانی در مهر» به منظور جمع آوری نوشت افزار برای دانش آموزان در مناطق سیل زده، از گردآوری ۲۲۵۸ نوشت افزار در کتابخانه های عمومی فارس خبر داد.
به منظور برنامه ریزی در زمینه شهرهای فاقد کتابخانه استان؛
سومین نشست شورای اداری کتابخانه های عمومی استان فارس با موضوع برنامه ریزی درزمینه شهرهای فاقد کتابخانه و برگزاری هفته کتاب برگزار شد.
در ادامه پروژه های کتابخانه های عمومی فارس در هفته دولت انجام شد:
به مناسبت هفته دولت افتتاح کتابخانه عمومی «خیام» شهر دبیران و کلنگ زنی دو پروژه ساخت و توسعه کتابخانه ای در فارس انجام شد.
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان فارس در هفته دوم شهریورماه ۱۳۹۸ برای استفاده اعضا و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
همزمان با هفته دولت؛
کتابخانه‌های عمومی «ام الخیر»، «صحبت»، «مهد دانش» و ساختمان جدید کتابخانه عمومی «آیت الله حقانی» در هفته دولت در شهرستان لارستان افتتاح شد.
گزارش تصویری؛
در سومین روز از هفته دولت سال 1398 کتابخانه‌های عمومی «ام الخیر»، «صحبت»، «مهد دانش» و ساختمان جدید کتابخانه عمومی «آیت الله حقانی» در شهرستان لارستان افتتاح شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس خبر داد:
روح الله منوچهری با اشاره به خدمات عمرانی کتابخانه های عمومی فارس در هفته دولت گفت: در این هفته شش پروژه شامل افتتاح، کلنگ زنی و بازگشایی کتابخانه های عمومی با اعتباری بالغ بر 26میلیارد و پانصد میلیون ریال در استان انجام می شود.
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان فارس در هفته نخست شهریورماه ۱۳۹۸ برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
همزمان با عید امامت و ولایت برگزار شد؛
آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در چهار شهرستان داراب، زرین دشت، کوار و خرامه با معرفی و قدردانی از 52 برگزیده کتابخوان برگزار شد.
در پی درگذشت پدر گرانقدر سرکار خانم فاطمه فولادی، کتابدار کتابخانه عمومی «فرهیختگان» شهر فراشبند، روح‌الله منوچهری، این ضایعه را به این همکار گرامی و خانواده ایشان تسلیت گفت.
با تقدیر از برترین های جشنواره کتابخوانی؛
آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان لامرد با معرفی و تقدیر از برترین های این جشنواره برگزار شد.
بخشی از برنامه‌های هفته پایانی مردادماه اعلام شد؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان فارس در هفته پنجم مردادماه ۱۳۹۸ برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد.
بررسی نیازهای کتابخانه های عمومی سروستان با حضور مسئولان؛
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی سروستان با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس و به ریاست فرماندار سروستان تشکیل شد.
در اختتامیه سراسری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مشهد مقدس از چهار کودک و نوجوان و یک کتابدار برگزیده فارس قدردانی شد.
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس:
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سپیدان و مراسم تقدیر از چهار برگزیده جشنواه کتابخوانی رضوی این شهرستان برگزار شد.
بيشتر
همراه با شور حسینی در اشکنان لامرد؛
مسئول کتابخانه عمومی قائمیه اشکنان لامرد از برگزاری ششمین برنامه «منبری از كتاب و قصه» از ابتدای محرم در حسینیه جماران اشكنان خبر داد.
باحضور کودکان روستا و منطقه عشایری جایدشت ؛
یازدهمین نشست از سلسله نشست های ترتیل قرآن کریم با عنوان «بوی خوب خدا» در کتابخانه عمومی ابا عبدالله الحسین(ع) روستای جایدشت برگزار شد.
به همت کتابخانه عمومی ابوریحان؛
مرحله سوم طرح «جادوی کتاب‌ها» برای آشناساختن اصناف مختلف و واحدهای تجاری پیرامون کتابخانه ابوریحان با خدمات کتابخانه‌های عمومی اجرا شد.
در آستانه سال تحصیلی جدید؛
بخش کودک کتابخانه عمومی محقق العلما با هدف حمایت از کودکان بی بضاعت، ششمین کمپین مهربانی را در آستانه سال تحصیلی جدید برگزار کرد .
از خوانش نمایشنامه «آفتاب در حجاب» تا معرفی چهار کتاب خواندنی در نشست کتابخوان؛
کتابخانه عمومی گنجینه معرفت شهر اردکان به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت میزبان ویژه برنامه های کتابخوانی شد.
به منظور آشنایی با فرهنگ اصیل مردم روستا؛
کودکان روستای جایدشت با شرکت در ویژه برنامه «قصه های سرزمین مادری» با داستان های تاریخی روستای خود آشنا می شوند.
به مناسبت دهه کرامت انجام شد؛
مراسم تقدیر از بانوان محجبه عضو کتابخانه لارستان به همراه مسابقه کتابخوانی از کتاب «فصل فیروزه» در لارستان برگزار شد.
با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه عمومی آل طاها صورت گرفت؛
کتابخانه عمومی آل طاها همزمان از آغاز جشنواره رضوی و با هدف ترویج فرهنگ و سیره رضوی میزبان ویژه برنامه های این جشنواره شد.
با تلاش کتابداران کتابخانه عمومی گنجینه دانش؛
کتابخانه عمومی گنجینه دانش قیر با برگزاری ویژه برنامه های متعدد با موضوع جشنواره کتابخوانی رضوی از آغاز این رویداد، به معرفی هرچه بهتر جشنواره و آماده سازی شرایط مشارکت حداکثری عموم شهروندان در این جشنواره پرداخته است.
با معرفی 12 کتاب توسط کتابدوستان میمند؛
سومین نشست کتابخوان کتابخانه عمومی گلستان با بررسی و معرفی دوازده کتاب خواندنی برگزار شد.
آغوش باز کتابخانه عمومی شیراز برای کودکان کار؛
هم‌زمان با «روز جهانی مبارزه با کار کودکان» گروهی از کودکان کار شیرازی در ویژه‌برنامه‌ای با همکاری کتابخانه ابوریحان و اداره پیشگیری و سامان‌دهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز، مهمان یار مهربان شدند.
خط پایان بهار با کوله باری از کتاب؛
دو کتابخانه عمومی شهرستان ممسنی در نیمه پایانی خردادماه با برگزاری ویژه برنامه های متنوع فرهنگی میزبان اعضا و کتابدوستان شدند.
با همراهی کودکان کتابدوست عضو کتابخانه؛
کتابخانه عمومی سروش شهر فیروزآباد در دو هفته پایانی خردادماه با برگزاری ویژه برنامه های کتابخوانی پذیرای جمع بسیاری از کودکان عضو کتابخانه بود.
در آخرین هفته خردادماه؛
کتابخانه عمومی گنجینه معرفت شهر اردکان در آخرین هفته فصل بهار با برگزاری ویژه برنامه هایی، میزبان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شد.
به روایت تصویر؛
همزمان با برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برنامه های متنوعی در کتابخانه پروین اعتصامی روستای جمال آباد ارسنجان با محوریت این رویداد فرهنگی برگزار شده است.
کتابخوانی در میدان ارادت به هشتمین امام شیعیان؛
همزمان با برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، در روستای جایدشت برنامه های متنوع فرهنگی برگزار شد.
در نیمه اول خرداد ماه صورت گرفت:
دو کتابخانه عمومی ممسنی در نیمه اول خرداد ماه برنامه های متنوع فرهنگی را با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار کردند.
هدهد سفید در جمع نوجوانان کازرون؛
نشست نمایشنامه خوانی بخش کودک کتابخانه شهید مدنی با حضور جمعی از اعضای کودک و نوجوان کتابخانه و با معرفی کتاب «هدهد سفید» برگزار شد.
با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست فارس انجام شد؛
اداره کل حفاظت محیط زیست فارس بیش از دوهزار جلد کتاب زیست محیطی را به کتابخانه های عمومی شهر شیراز اهدا کرد.
با محوریت نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش علامرودشت با هدف مشارکت حداکثری در جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.
در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و بهبود سرانه کتابخانه های عمومی در شهرستان؛
نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ممسنی در سال جاری برگزار شد.
رونق شعر و کتاب در شهر زرین فارس؛
کتابخانه عمومی آیت الله نسابه شهر حاجی آباد زرین دشت چهار جلسه کتابخوانی انجمن های ادبی و دو کارگاه آموزشی شعر را برگزار کرد.
به همت کتابخانه عمومی ابوذر کتکی ارسنجان انجام شد:
فریده زارعی کتابدار کتابخانه عمومی ابوذر کتکی از برگزاری ویژه برنامه های این کتابخانه عمومی در اردیبهشت خبر داد.
خوانش شیوه نامه جشنواره با حضور بیش از 50 عضو؛
نشست کتابخوان تخصصی جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی چهار کتاب در رده سنی بزرگسال، به همت کتابخانه عمومی محمدرسول الله(ص) خرامه برپا شد.
به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پاسارگاد انجام شد:
نشست کتابخوان تخصصی ویژه جشنواره کتابخوانی رضوی همزمان با برگزاری یادواره شهدا در شهرستان پاسارگاد برگزار شد.
با موضوع برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛
نخستین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان رستم با موضوع برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.
به همت کتابخانه عمومی قائمیه برگزار شد:
کتابخانه عمومی قائمیه اشکنان، پنجمین منبر کتاب امیدهای جماران را در دومین سال پیاپی در حسینیه جماران اشکنان برگزار کرد.
به همت کتابخانه عمومی گنجینه دانش ؛
کتابداران کتابخانه عمومی گنیجینه دانش شهر قیر با هدف ترویج فرهنگ کنتابخوانی دو نشست کتابخوان و یک نشست شاهنامه خوانی را در اردیبهشت ماه برگزار کردند.
کتابخانه های عمومی شیراز از ابتدای سال جاری میزبان برنامه های کتابخوانی شدند
کتابخانه های عمومی شهر شیراز در ماه های فروردین و اردیبهشت با اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع میزبان علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی شدند.
به ریاست فرماندار شهرستان؛
نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوار به ریاست اشکان کاظمی فرماندار شهرستان و با حضور اعضا برگزار گردید.
بيشتر
شیراز-ایرنا- کتابخانه عمومی جهرم موسوم به کتابخانه میرزا نصیر جهرمی با قدمتی نزدیک به نیم ‌قرن درحال فعالیت است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در گفتگو با خبرگزارى رضوى:
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس از آماده کردن ١٥ عنوان کتاب توسط آستان حضرت شاهچراغ(ع)برای بخش ویژه استان فارس نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در این استان خبر داد و گفت: از میان این عنوان کتاب، یک اثر به عنوان موضوع بخش ویژه استان، به علاقه مندان شرکت در جشنواره معرفى خواهد شد.
گزارش تسنیم از فعالیت کتابخانه عمومی شهدای باباعرب جهرم؛
« جمعه‌های کودکی» حرکتی خودجوش در روستاهای جهرم است که نشان داد محرومیت‌زدایی منحصر به مباحث عمرانی نیست بلکه گاه محرومیت‌زدایی‌ها از جنس کتاب و فرهنگ است.
خبرهای خوب در خصوص کتابخانه «شهید دستغیب» در راه است:
خبرگزاری شبستان: مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به آغاز فعالیت هیئت بازسازی کتابخانه «شهید دستغیب»، ضمن تقدیر از خیرین و این هیئت، می گوید: هرگز کیفیت را فدای سرعت در کار نخواهیم کرد چرا که اعتقاد داریم که باید کاری شایسته شکل بگیرد.
ایرنا: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس گفت: بر اساس چشم انداز تعریف شده تا پایان برنامه ششم توسعه هیچ شهری بدون کتابخانه نخواهد بود و این استان نیز در انتظار تحقق این برنامه است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس:
ایرنا: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در بازدید از نمایشگاه همکاری سازمان ملل و ایران گفت: با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌توان سیر تحولات تاریخی را در زمانی اندک و به سرعت درک کرد و این موضوع در جهان امروز مغتنم است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس گفت: درحال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار نفر عضو فعال کتابخانه های استان هستند که از این تعداد ۳۵ درصد کودک و نوجوان می باشند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از اجرای طرح « کتاب‌رسان سیار» در نقاطی از استان که دسترسی به کتاب آسان نیست، خبر داد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به اینکه توزیع فضای کتابخانه‌ای هنوز به حد مطلوب نرسیده است گفت: غرب شیراز نیازمند کتابخانه و فضای کتابخانه‌ای است.
معاون نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
شیراز- ایرنا- معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت:کتابخانه صرفا مکانی برای امانت کتاب یا استفاده از سالن مطالعه نیست بلکه پاسخگویی به نیازهای اجتماعی روز کاربران از وظایف این نهاد به شمار می رود.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی لامرد خبر داد:
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد گفت: آیین رونمایی و نقد کتاب واژه‌های نفهم اثر نویسنده بومی شهرستان لامرد برگزار می‌شود.
برنامه های بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی در شهرستان خرامه با شعار آینده روشن با خانواده کتابخوان تشریح شد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فسا خبر داد:
در آستانه بیست و پنجمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی سطح شهرستان را تشریح کرد.
دومین همایش ملی انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران ـ شاخه فارس با عنوان چشم اندازهای ارتباط علمی در فارس برگزار می‌شود.
سرپرست کتابخانه های عمومی فارس:
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس گفت: طبق آیین نامه می توانیم ازبرنامه های فرهنگی پشتیبانی کنیم و براین اساس آماده همکاری با هنرمندان درزمینه برنامه‌های فرهنگی از جمله برگزاری کارگاه‌های آموزشی آنان هستیم.
نایب رئیس مجمع خیرین فرهنگ‌ساز شیراز:
نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز از بازگشایی نخستین آدینه بازار کتاب شیراز در ۱۰ شهریورماه امسال خبرداد.
رئیس اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان جهرم از موافقت هیئت تأسیس و نظارت سازمان‌های مردم‌نهاد با تشکیل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز جهرم خبر داد.
گزارش تسنیم از زمین کتابخانه مرکزی شیراز؛
۸ سال از مصوبه ساخت کتابخانه مرکزی شیراز می‌گذرد اما هنوز زمینی برای ساخت کتابخانه‌ مرکزی شیراز اختصاص نیافته است.
کتاب هایی که برای جشنواره امسال در نظر گرفته شده است، هم به صورت چاپی، هم به صورت گویا(صوتی)، هم با خط بریل و هم در قالب فایل های پی.دی. اف قابل دانلود از روی سایت کتابخانه های عمومی فارس در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس در گفت‌و‌گو با شیرازنوین:
روح‌الله منوچهری گفت: بیش از 2500 کتاب بریل و 7500 کتاب گویای سازماندهی شده در کتابخانه‌های عمومی فارس وجود دارد
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: افزوده شدن بخش احمدبن‌موسی(ع) به جشنواره کتابخوانی رضوی رویدادی مبارک و میمون است و می‌تواند در شناسایی شخصیت حضرت شاهچراغ(ع) مؤثر باشد.
توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام
«برات کتاب» اسم شیرینی است که عزیز نوبهار برای اقدام فرهنگی زیبایش در نظر گرفته است: توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام، از ۱۵ شعبان امسال تا ۱۵ شعبان سال آینده.
مصاحبه اختصاص روزنامه نیم‌نگاه با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس:
با توجه به اهمیت موضوع کتاب و کتاب خوانی در کشور و کاهش روز افزون مطالعه کتاب در سطح استان و مناطق مختلف کشور، نیم نگاه در این خصوص مصاحبه‌ای را با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس تهیه کرده است.
گزارش اختصاصی از بخش نابینایان کتابخانه رئیسی اردکانی شیراز
تسنیم:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به برنامه‌های دهه فجر گفت: نشست‌های تخصصی نقد کتاب و نمایشگاه‌های کتاب با موضوع انقلاب اسلامی در دهه فجر در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان فارس برگزار می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در گفت‌و‌گو با شبستان:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: از سه سال پیش تاکنون کتابخانه‌های جدید بدون داشتن استانداردهای لازم، افتتاح نمی‌شوند و کتابخانه ‌های قدیمی نیز از لحاظ عمرانی مقاوم و استانداردسازی خواهیم کرد.
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در گفت‌و‌گو با تسنیم:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از تبدیل کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز به موزه – کتابخانه خبر داد.
بيشتر
توسط کتابخانه عمومی محقق العلمای استهبان انجام شد؛
بيشتر