منو1
Untitled


فايلها
160703 (3).doc 289.792 KB

اخبار ویژه
شهرستان ها
دیگر رسانه ها
اخبارکوتاه
دبیرکل نهاد در گفت و گو با بخش خبری رادیو فرهنگ مطرح کرد؛
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد گفت: با وجود تعطیلی کتابخانه های عمومی که بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا تا ۲۲ فروردین نیز ادامه پیدا کرده است، اما فعالیت های کتابخوانی و کتابخانه ها تعطیل نشده است و در حال حاضر ما برنامه هایمان را از طریق فضای مجازی دنبال می کنیم.
گزارش تصویری؛
کودکان عضو کتابخانه های عمومی استان فارس با مشارکت در پویش نقاشی «کرونا را شکست می دهیم» از مدافعان سلامت ایران تقدیر کردند.
سید محمد مهاجرانی عنوان کرد؛
سید محمد مهاجرانی، نویسنده کتاب «زندگی حضرت معصومه(س)» با دعوت از عموم مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: این جشنواره فرصت بسیار خوبی فراهم می‌کند که مردم و به خصوص کودکان، یک معرفت و شناخت چند وجهی از سیره اهل بیت(ع) به دست آورند.
جعفر ابراهیمی مطرح کرد؛
جعفر ابراهیمی، نویسنده کتاب «۱۰ قصه از امام هادی(ع)» با دعوت از عموم مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، درباره این کتاب گفت: وجود الگوهای رفتار و شخصیت های نمونه و مربی، نقش بسیار مهمی در سازندگی انسان ها دارد که در این کتاب تلاش کردم با زبان ساده برای کودکان، این اتفاق را رقم بزنم.
جواد محدثی عنوان کرد؛
جواد محدثی، نویسنده کتاب «کتاب حکمت های نقوی» با بیان اینکه استفاده از فرصت نشانه خردمندی است، گفت: به همه عزیزان پیشنهاد می‌کنم که فرصت قرنطینه خانگی را غنیمت شمرده و برای استفاده بهینه در این ایام و مطالعه کتاب‌های مناسب و مفید، در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنند.
نویسنده کتاب «ستاره من: چهل قصه از زندگی امام رضا(ع)» مطرح کرد؛
ناصر نادری با اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره های کتابخوانی برای گسترش فرهنگ مطالعه، اظهار داشت: هر انسانی برای انجام کار خوب علاوه بر باورهای درونی به محرک های بیرونی نیز نیازمند است و جشنواره کتابخوانی رضوی محرکی قوی و مفید برای جهت دهی مسیر فرد محسوب می شود.
اطلاعیه شماره ۵
با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا کتابخانه‌های عمومی استان فارس تا ۲۲فروردین ماه تعطیل شد.
با هدف کم کردن فاصله میان کتابداران و اعضا در روزهای تعطیلی کتابخانه‌ها صورت گرفت؛
با هدف انعکاس فعالیت کتابداران، کم کردن فاصله میان کتابداران و اعضا در روزهای تعطیلی کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی شبکه مجازی کتابخوانان در یکی از پیام رسان های داخلی راه اندازی شد.
اطلاعیه؛
با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی تا ۱۵ فروردین ماه، کتابخانه های عمومی استان فارس نیز تا ۱۵ فروردین ماه تعطیل شدند.
معرفی کتاب/
در پنجمین شماره کتاب هدهد سفید دو کتاب آنک آن یتیم نظرکرده نوشته محمدرضا سرشار و محمد نوشته ابراهیم حسن بیگی از زندگی پیامبر اسلام(ص) معرفی شده است که می خوانید.
با صدور دومین اطلاعیه اعلام شد؛
با توجه به تعطیلی موقت کتابخانه های عمومی سراسر کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا و با هدف استفاده از ظرفیت فضای مجازی در ترویج فرهنگ مطالعه، طی اطلاعیه ای بخش دوم جشنواره مرور نویسی اعلام شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹، سال جدید را سال «جهش تولید» نام‌گذاری کردند.
با هدف معرفی کتاب توسط کتابداران در روزهای تعطیلی کتابخانه ها؛
با توجه به تعطیلی کتابخانه های عمومی سراسر کشور به دنبال شیوع ویروس کرونا و با هدف اشاعه فرهنگ کتابخوانی پویش «هر کتابدار یک کتابخوان» از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود.
اینفوگرافی؛
با مولفان منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/۲
محمود پوروهاب، با آرزوی سلامتی برای مردم ایران،‌ خانه نشینی در این روزها را فرصتی برای مطالعه کتاب دانست و گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، علاوه بر ترویج کتابخوانی با توجه به سلیقه مخاطب، به نیاز امروز جامعه نیز پاسخ داده است.
با مولفان منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/۱
ابراهیم حسن بیگی از نویسندگان منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، مطالعه را راهی برای گذران مطلوب اوقات فراغت در روزهای خانه نشینی دانست و گفت: امسال و در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت ماندن در خانه، این مسابقه اهمیت بیشتری پیدا می کند؛ چراکه فراغت مردم،‌ زمان مناسبی برای روی آوردن به کتاب است.
در خانه بمانیم و کتاب بخوانیم؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس از اجرای مرحله دوم مسابقه کتابخوان مجازی «مرا بخوان» ویژه ایام عید نوروز و ضرورت خانه نشینی حداکثری خبر داد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس خبر داد:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با اعلام اینکه بخش الکترونیک دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی آغاز شده است، از عموم مردم فارس برای شرکت در این جشنواره در ایام نوروز و روزهای خانه نشینی دعوت کرد.
فراخوان دعوت خانواده‌ها و علاقه‌مندان به کتابخوانی به ضیافتی متفاوت؛
دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب، خانواده‌ها، دانش‌آموزان، دانشجویان و گروه‌های مختلف سنی را در فراغت ناخوانده این روزها به حضور مجازی در این ضیافت کتابخوانی دعوت کرد.
ویژه نامه بهار «هدهد سفید» به صورت الکترونیک منتشر شد؛
باتوجه به اینکه در روزهای مبارزه با ویروس کرونا بهتر است در خانه بمانیم و به دنیای شگفت انگیز کتاب های نخوانده سفر کنیم، هفتمین شماره «هدهد سفید» (ویژه نامه بهار) مختص گروه سنی نوجوان در قالب نسخه الکترونیک منتشر شد. در این شماره مطالب متنوعی از نویسندگان برجسته کشور در مورد موضوع این روزها یعنی ویروس کرونا و بهار پیش رو، آمده است.
ویژه کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می شود؛
با توجه به تعطیلی موقت کتابخانه های عمومی سراسر کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا و با هدف استفاده از ظرفیت فضای مجازی در ترویج فرهنگ مطالعه جشنواره مرور نویسی ویژه کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی کشور با محوریت کتاب «چگونه مرور کتاب بنویسیم؟» نوشتۀ برد هوپر و ترجمه علیرضا شفیعی‌ نسب، برگزار می شود.
اطلاعیه؛
با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی تا پایان سال، کتابخانه های عمومی استان فارس نیز تا پایان سال تعطیل شدند.
با هدف مشارکت در مبارزه با ویروس کرونا؛
انجمن ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران با هدف مشارکت در مبارزه با ویروس کرونا اقدام به راه اندازی پایگاه اطلاعاتی در این زمینه کرده است.
اطلاعیه؛
تعطیلی کتابخانه های عمومی به علت شیوع عوامل بیماری زای کرونا تا 16 اسفندماه تمدید شد.
با توجه به تعطیلی کتابخانه های عمومی در پی شیوع ویروس کرونا؛
با توجه به تعطیلی اضطراری کتابخانه های عمومی در استان فارس، جریمه دیرکرد به کتاب های امانتی اعضا تعلق نخواهد گرفت.
با جمع آوری هدایای کتابخانه های عمومی در پنج استان؛
هدایای مردمی جمع آوری شده در پویش «سیستان و بلوچستان را دریابیم» در پنج استان، خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر و فارس، به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان ارسال شد.
اطلاعیه؛
تعطیلی کتابخانه های عمومی فارس تا ۱۲ اسفندماه تمدید شد.
در پی درگذشت پدر گرانقدر سرکار خانم فاطمه کامران فرد، کتابدار کتابخانه عمومی «گنج شایگان» شهر لار، روح‌الله منوچهری، این ضایعه را به این همکار گرامی و خانواده ایشان تسلیت گفت.
در پی درگذشت مادر گرانقدر سرکار خانم زهرا جمشیدی، مسئول کتابخانه عمومی «فرهیختگان» شهر فراشبند، روح‌الله منوچهری، این ضایعه را به این همکار گرامی و خانواده ایشان تسلیت گفت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خبر داد:
روح الله منوچهری از انجام روند ضدعفونی و گندزدایی کتابخانه های عمومی استان فارس به منظور پیشگیری از ویروس کرونا خبر داد.
بيشتر
در روزهای پایانی بهمن؛
به مناسبت روز مادر و گرامیداشت مقام زن کتابخانه‌های فیروزآباد برنامه‌های متنوعی برگزار کردند.
در دهه فجر؛
کتابخانه‌های عمومی اقلید به منظور گرامی‌داشت ایام الله دهه مبارک فجر برنامه‌های متنوع فرهنگی با محوریت انقلاب برگزار کردند.
به همت کتابداران پاسارگاد؛
کتابخانه‌های عمومی شهرستان پاسارگاد با هدف گرامیداشت دهه پر فروغ فجر انقلاب اسلامی با برگزاری بیش ازده‌ها برنامه فرهنگی به استقبال این ایام رفتند.
کتاب و کتابخوانی با حال و هوای انقلابی بهمن ماه؛
کتابخانه عمومی گنجینه معرفت شهر اردکان نیمه دوم بهمن ماه را با برنامه های متنوع کتابخوانی پر شورتر از همیشه پشت سر گذاشت.
به مناسبت گرامی‌داشت مقام مادر؛
مولودی خوانی، ذکر فضایل حضرت فاطمه(س) و معرفی کتاب از برنامه‌های ویژه روز مادر در کتابخانه گنجینه دانش شهر قیر بود.
در دهه فجر انقلاب؛
کتابداران خرامه به مناسبت دهه مبارک فجر، نشست کتابخوانی و شعرخوانی برگزار کردند.
به مناسبت دهه فجر؛
کتابخانه‌های عمومی شهرستان فیروزآباد برنامه‌های متنوع فرهنگی با محوریت کتاب و انقلاب اسلامی برگزار کردند.
به همت کتابداران؛
کتابخانه‌های عمومی شهرستان مرودشت در دهه مبارک فجر برنامه‌های متنوع فرهنگی برگزار کردند.
استقبال از برنامه‌های کتابخوانی؛
در نیمه دوم بهمن کتابخانه قاضی بیضاوی کلاس نویسندگی، نشست کتابخوان، مسابقه نقاشی، ساخت کاردستی، حلقه مطالعاتی و ... را در راستای گرامی‌داشت دهه فجر برگزار کرد.
در فجر انقلاب؛
به همت کتابداران لارستان، کودکان و زنان روستای محروم اوه در دهه مبارک فجر طعم شیرین کتاب و کتابخوانی را چشیدند.
به مناسبت دهه فجر؛
کتابخانه‌های عمومی شهرستان جهرم دهه مبارک فجر را با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی پشت سرگذاشتند.
به مناسبت فجر انقلاب؛
کتابخانه‌های عمومی داراب به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر برنامه‌های فرهنگی با محوریت کتاب و انقلاب‌اسلامی برگزار کردند.
به مناسبت دهه فجر؛
به مناسبت ایام الله دهه فجر کتابخانه‌های عمومی ارسنجان برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را با محوریت انقلاب و22بهمن برگزار کردند.
به همت کتابداران قیر و کارزین؛
حضور گسترده کتابداران همراه با خانواده‌های انقلابی آن‌ها در راهپیمایی 22بهمن بخشی از برنامه‌های دهه فجر بود.
در نهمین روز از دهه مبارک فجر؛
همزمان با برگزاری جشن انقلاب از کتاب «یاس خوشبوی یاسین» نوشته فاطمه ارشدی نویسنده بومی شهرستان پاسارگاد رونمایی شد.
در ادامه سلسله مسابقات مکتوب بزرگان دانش؛
نشست رونمایی از پوستر مسابقه «دلاوران ارتش»، «نشست کتابخوان»، شعرخوانی و تقدیر در کتابخانه ابوریحان شیراز برگزار شد.
در آغاز دهه مبارک فجر؛
کتابخانه عمومی گنجینه دانش قیر به مناسبت ایام الله دهه فجر ویژه برنامه‌های متعددی با موضوعات متنوع ویژه گروه‌های سنی مختلف در راستای فعالیت‌های کتاب و کتابخوانی در هفته اول دهه فجر برگزار کرد.
دهه فجر با کتاب و کتابخوانی؛
کتابخانه عمومی «گنجینه معرفت» شهر اردکان با برگزاری ویژه برنامه‌های متعدد پذیرای دوستداران کتاب و دانش شد.
خيز بلند كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان لامرد برای طلوع فجر؛
همزمان با گراميداشت دهه فجر، كتابخانه‌هاي عمومي اين شهرستان با اجراي بيش از 70 برنامه فرهنگي به استقبال ايام الله پيروزي انقلاب رفتند.
به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر؛
آیین نواختن زنگ انقلاب و قصه‌گویی، شروع ویژه برنامه‌های دهه فجر در کتابخانه عمومی شفق شهر دوزه بخش سیمکان شهرستان جهرم بود.
دهه اول بهمن در بیضا؛
برنامه های متنوعی در راستای نهادینه کردن امر مطالعه و کتابخوانی در کتابخانه قاضی بیضاوی شهر بیضا انجام شد.
با هدف همکاری بیشتر؛
شهردار کازرون در دیدار با کتابداران کتابخانه های عمومی این شهر ضمن تاکید بر همکاری بیشتر عنوان کرد: کتابخانه‌های عمومی به عنوان یکی از نهادهای فرهنگی، نقش مهمی را در آموزش شهروندی ایفا می کنند.
برای نسل‌هایی که آن دوران را ندیدند؛
با تاکید بر ضرورت تبیین ابعاد مختلف انقلاب، کتابخانه‌های عمومی جهرم جلسات قصه‌گویی ویژه کودکان برگزار می‌کنند.
به مناسبت فجر انقلاب؛
به مناسبت دهه مبارک فجر بخش کودک کتابخانه عمومی دکتر صداقت‌کیش آباده نمایشگاه کتاب، قصه‌گویی و مسابقه نقاشی برگزار کرد.
همزمان با آغاز دهه فجر؛
کتابخانه عمومی آیت الله حقانی شهر بیرم لارستان برای هفتمین سال پیاپی مراسم پرواز بادبادک‌ها را اجرا کرد.
بررسی زیرساخت های فرهنگی در شهرستان سپیدان؛
نشست انجمن شهرستان سپیدان به ریاست فرماندار و جلسه انجمن بخش هماشهر با حضور بخشدار هماشهر در آغاز بهمن ماه برگزار شد.
به مناسبت ایام فاطمیه؛
کتابخانه گنجینه دانش شهر قیر برنامه های مختلفی ویژه شهادت حضرت زهرا(س) با حضور اعضا و علاقمندان برگزار کرد.
به ریاست فرماندار؛
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اقلید با حضور فرماندار، اعضای انجمن و مسئولین کتابخانه های عمومی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی شهرستان ارسنجان به مناسبت ایام سوگواری فاطمیه برنامه های مختلف فرهنگی با محوریت کتاب برگزار کردند
در شروع یازدهمین ماه سال؛
نشست کتابخوان نوسوادان و قصه‌گویی در مدرسه استثنایی، شروع برنامه‌های فرهنگی در بهمن ماه توسط کتابخانه عمومی آیت الله نسابه بود.
بيشتر
شیراز-ایرنا- کتابخانه عمومی جهرم موسوم به کتابخانه میرزا نصیر جهرمی با قدمتی نزدیک به نیم ‌قرن درحال فعالیت است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در گفتگو با خبرگزارى رضوى:
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس از آماده کردن ١٥ عنوان کتاب توسط آستان حضرت شاهچراغ(ع)برای بخش ویژه استان فارس نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در این استان خبر داد و گفت: از میان این عنوان کتاب، یک اثر به عنوان موضوع بخش ویژه استان، به علاقه مندان شرکت در جشنواره معرفى خواهد شد.
گزارش تسنیم از فعالیت کتابخانه عمومی شهدای باباعرب جهرم؛
« جمعه‌های کودکی» حرکتی خودجوش در روستاهای جهرم است که نشان داد محرومیت‌زدایی منحصر به مباحث عمرانی نیست بلکه گاه محرومیت‌زدایی‌ها از جنس کتاب و فرهنگ است.
خبرهای خوب در خصوص کتابخانه «شهید دستغیب» در راه است:
خبرگزاری شبستان: مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به آغاز فعالیت هیئت بازسازی کتابخانه «شهید دستغیب»، ضمن تقدیر از خیرین و این هیئت، می گوید: هرگز کیفیت را فدای سرعت در کار نخواهیم کرد چرا که اعتقاد داریم که باید کاری شایسته شکل بگیرد.
ایرنا: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس گفت: بر اساس چشم انداز تعریف شده تا پایان برنامه ششم توسعه هیچ شهری بدون کتابخانه نخواهد بود و این استان نیز در انتظار تحقق این برنامه است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس:
ایرنا: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در بازدید از نمایشگاه همکاری سازمان ملل و ایران گفت: با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌توان سیر تحولات تاریخی را در زمانی اندک و به سرعت درک کرد و این موضوع در جهان امروز مغتنم است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس گفت: درحال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار نفر عضو فعال کتابخانه های استان هستند که از این تعداد ۳۵ درصد کودک و نوجوان می باشند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از اجرای طرح « کتاب‌رسان سیار» در نقاطی از استان که دسترسی به کتاب آسان نیست، خبر داد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به اینکه توزیع فضای کتابخانه‌ای هنوز به حد مطلوب نرسیده است گفت: غرب شیراز نیازمند کتابخانه و فضای کتابخانه‌ای است.
معاون نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
شیراز- ایرنا- معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت:کتابخانه صرفا مکانی برای امانت کتاب یا استفاده از سالن مطالعه نیست بلکه پاسخگویی به نیازهای اجتماعی روز کاربران از وظایف این نهاد به شمار می رود.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی لامرد خبر داد:
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد گفت: آیین رونمایی و نقد کتاب واژه‌های نفهم اثر نویسنده بومی شهرستان لامرد برگزار می‌شود.
برنامه های بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی در شهرستان خرامه با شعار آینده روشن با خانواده کتابخوان تشریح شد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فسا خبر داد:
در آستانه بیست و پنجمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی سطح شهرستان را تشریح کرد.
دومین همایش ملی انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران ـ شاخه فارس با عنوان چشم اندازهای ارتباط علمی در فارس برگزار می‌شود.
سرپرست کتابخانه های عمومی فارس:
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس گفت: طبق آیین نامه می توانیم ازبرنامه های فرهنگی پشتیبانی کنیم و براین اساس آماده همکاری با هنرمندان درزمینه برنامه‌های فرهنگی از جمله برگزاری کارگاه‌های آموزشی آنان هستیم.
نایب رئیس مجمع خیرین فرهنگ‌ساز شیراز:
نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز از بازگشایی نخستین آدینه بازار کتاب شیراز در ۱۰ شهریورماه امسال خبرداد.
رئیس اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان جهرم از موافقت هیئت تأسیس و نظارت سازمان‌های مردم‌نهاد با تشکیل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز جهرم خبر داد.
گزارش تسنیم از زمین کتابخانه مرکزی شیراز؛
۸ سال از مصوبه ساخت کتابخانه مرکزی شیراز می‌گذرد اما هنوز زمینی برای ساخت کتابخانه‌ مرکزی شیراز اختصاص نیافته است.
کتاب هایی که برای جشنواره امسال در نظر گرفته شده است، هم به صورت چاپی، هم به صورت گویا(صوتی)، هم با خط بریل و هم در قالب فایل های پی.دی. اف قابل دانلود از روی سایت کتابخانه های عمومی فارس در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس در گفت‌و‌گو با شیرازنوین:
روح‌الله منوچهری گفت: بیش از 2500 کتاب بریل و 7500 کتاب گویای سازماندهی شده در کتابخانه‌های عمومی فارس وجود دارد
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: افزوده شدن بخش احمدبن‌موسی(ع) به جشنواره کتابخوانی رضوی رویدادی مبارک و میمون است و می‌تواند در شناسایی شخصیت حضرت شاهچراغ(ع) مؤثر باشد.
توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام
«برات کتاب» اسم شیرینی است که عزیز نوبهار برای اقدام فرهنگی زیبایش در نظر گرفته است: توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام، از ۱۵ شعبان امسال تا ۱۵ شعبان سال آینده.
مصاحبه اختصاص روزنامه نیم‌نگاه با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس:
با توجه به اهمیت موضوع کتاب و کتاب خوانی در کشور و کاهش روز افزون مطالعه کتاب در سطح استان و مناطق مختلف کشور، نیم نگاه در این خصوص مصاحبه‌ای را با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس تهیه کرده است.
گزارش اختصاصی از بخش نابینایان کتابخانه رئیسی اردکانی شیراز
تسنیم:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به برنامه‌های دهه فجر گفت: نشست‌های تخصصی نقد کتاب و نمایشگاه‌های کتاب با موضوع انقلاب اسلامی در دهه فجر در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان فارس برگزار می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در گفت‌و‌گو با شبستان:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: از سه سال پیش تاکنون کتابخانه‌های جدید بدون داشتن استانداردهای لازم، افتتاح نمی‌شوند و کتابخانه ‌های قدیمی نیز از لحاظ عمرانی مقاوم و استانداردسازی خواهیم کرد.
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در گفت‌و‌گو با تسنیم:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از تبدیل کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز به موزه – کتابخانه خبر داد.
بيشتر
بيشتر