فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

تازه‌ترین اخبار

فرماندار شیراز تاکید کرد:

زمین کتابخانه مرکزی تعیین تکلیف و ساخت آن آغاز می شود

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس به منظور برنامه ریزی برای توسعه کتابخانه‌ها و رفع نیازهای این مجموعه در کلانشهر شیراز با فرماندار شیراز دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، محمدحسین فیروزی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس با لطف‌الله شیبانی، فرماندار شیراز، دیدار و مسائل و مشکلات کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز را بررسی کردند.
فرماندار شیراز در این نشست، ضمن تبریک انتصاب محمدحسین فیروزی به عنوان سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، برای وی آرزوی موفقیت کرد و گفت: مسئولیت‌ها می‌تواند فرصتی برای خدمت باشد و امانتی است که فرد متعهد می‌شود در جهت خدمت به مردم و اهداف الهی فعالیت کند.
فرماندار شیراز به اهمیت کتابخانه مرکزی شیراز اشاره کرد و گفت: کلان شهر شیراز تاکنون به دلایل مختلف از نعمت کتابخانه مرکزی محروم بوده‌است که اصلا زیبنده شهر شیراز و مردم فرهنگ‌دوست شیراز نیست. همه توجه استانداری و فرمانداری شیراز معطوف به کتابخانه مرکزی است. امیدواریم زمین کتابخانه مرکزی به زودی تعیین تکلیف شود و پروژه آن فعال شود.
لطف الله شیبانی به سهم نیم درصد کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری نیز اشاره کرد و گفت: اگر ترتیبی اتخاذ شود که عوارض پرداختی از سوی مردم از همان مبدا به حساب کتابخانه‌ها واریز شود، این مورد تا حدودی رفع و تسهیل می‌شود.
محمدحسین فیروزی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های فارس نیز در این نشست، عنوان کرد: راه‌اندازی کتابخانه مرکزی در مراکز استان‌ها و کلان‌شهرها در سال‌های اخیر از اولویت‌ها و برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بوده است. در این کتابخانه‌ها بیش از 60 خدمت به مردم ارائه می‌شود. در بازه زمانی کوتاه قبول مسئولیت، گفتگوهایی بسیار خوبی با شورای شهر شیراز و شهرداری انجام شده است و انشاالله به زودی با توجه به کددار بودن پروژه کتابخانه مرکزی شیراز و در صورت تحویل زمین، این پروژه وارد فاز عملیاتی می‌شود.
فیروزی همچنین به پروژه بازسازی کتابخانه دستغیب اشاره کرد و گفت: کتابخانه دستغیب از جمله قدیمی‌ترین و خاطره‌انگیزترین کتابخانه‌های فارس و کشور است. بازسازی این کتابخانه با وجود کمبود منابع مالی و مشکلاتی که دارد در حال انجام است که امیدواریم شهرداری شیراز با پرداخت به موقع نیم درصد در بازسازی این کتابخانه همکاری لازم را داشته باشد.