فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

تازه‌ترین اخبار

در نشست مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز تاکید شد:

کتابخانه های عمومی در راستای منافع شهروندان با شهرداری و دستگاه های اجرایی همکاری گسترده دارند

جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، جلسه مشترک انجمن های کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز به ریاست جعفر طاهری، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار و با حضور محمدحسین فیروزی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، هاشم عزیزی، رییس شورای اسلامی شهر صدرا، ابراهیم شیرزادی، سرپرست شهرداری داریان، سلمان ظهرابی، رئیس شورای اسلامی داریان، مسعود نسیمی، شهردار خان زنیان، فاطمه صفری‌راد، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز، در این نشست ضمن اشاره به اهمیت بحث کتابخانه مرکزی عنوان کرد: زمین کتابخانه مرکزی که از موضوعات مهم حوزه کتاب و کتابخوانی استان است، طبق آخرین جلسه انجمن استان پیگیری شود. شایسته شهر فرهنگی شیراز نیست که همچنان از نعمت کتابخانه مرکزی برخوردار نباشد.
جعفر طاهری همچنین ضمن اشاره به ضرورت همراهی تمامی دستگاه ها در حوزه ترویج کتابخوانی و توسعه کتابخانه، بر پیگیری مصوبات جلسات انجمن تاکید کرد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس نیز در این نشست، ضمن اشاره به روند بازسازی کتابخانه دستغیب تصریح کرد: پروژه کتابخانه دستغیب فعال است، سعی ما بر این است که با توجه به اهمیت موضوع برای استانداری و نهاد کتابخانه‌ها، با همکاری شهرداری در نیمه اول سال آینده شاهد بازگشایی کتابخانه باشیم.
محمدحسین فیروزی به بحث نیم درصد سهم کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری اشاره کرد و گفت: مطابق قانون شهرداری ها موظف اند اعتبارات کتابخانه های عمومی را به صورت منظم پرداخت کنند. لازمه‌ی تعامل، اعتماد متقابل است. ما نگاهمان همراهی است.
سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی فارس به کتابخانه خان زنیان اشاره کرد و گفت: در صورت انجام تعمیرات ساختمان، اداره کتابخانه‌ها آمادگی تجهیز و راه‌اندازی این کتابخانه را دارد.
فیروزی به کتابخانه «شهید آرشام سرایداران» روستای کفترک اشاره کرد و گفت: این کتابخانه تجهیز شده است و به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی همچنین با اشاره به کتابخانه شهر صدرا عنوان کرد: با تعیین پیمانکار پروژه، ساخت کتابخانه در فاز یک صدرا به زودی آغاز خواهد شد.
در ادامه در این نشست فاطمه صفری‌راد، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز، ضمن اشاره به مصوبات جلسه قبل، گزارشی از وضعیت کتابخانه‌ها را ارائه داد.
پیگیری ساخت کتابخانه در فاز یک شهر صدرا، افتتاح کتابخانه شهید آرشام سرایداران کفترک، تعیین زمین کتابخانه مرکزی شیراز و انتقال ساختمان اداره کل کتابخانه‌ها به مکان جدید از جمله مصوبات این نشست بود.